ОСТАННІ НОВИНИ

Як призначатимуть субсидії українцям, які перебували за кордоном більше 60 днів?

Олена Карп'юк

|

У Міністерстві соціальної політики наголосили, що сам факт перебування за кордоном не є підставою у відмові в отриманні субсидії. Однак у цьому випадку тепер встановили деякі обмеження. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Кабміну.

 

В отриманні субсидії не відмовлятимуть, якщо людина:

  • одержує в Україні пенсію чи інші офіційні доходи (стипендія, допомога при народженні дитини);
  • перебуває за кордоном на лікуванні, навчанні чи у відрядженні;
  • декларує в Україні доходи і сплачує ЄСВ.

До останнього випадку відносяться заробітчани, які вправі задекларувати в Україні свої заробітки, сплатити ЄСВ, і на основі цього отримати субсидію.

Також є випадки, коли українці працюють за кордоном офіційно і сплачують там ЄСВ. За посиланням – перелік країн, з якими в України є угоди в сфері соціального забезпечення та пенсійного страхування. Якщо такий громадянин сплачує ЄСВ за кордоном і підтверджує це документально, субсидію в Україні домогосподарство, в якому він зареєстрований, має право отримати на загальних умовах.

Водночас коли у домогосподарстві зареєстрована людина, але вона перебуває за кордоном більше 60 днів, то про це потрібно обов’язково сповістити органи соцзахисту. Якщо цього не зробити, то субсидію можуть не надати.

Як повідомляв Львівський портал, із травня в Україні вступив у дію новий порядок нарахування житлових субсидій. Про те, хто тепер не зможе отримати пільги, читайте тут.

Нагадаємо, раніше у Львові заявляли, що кількість осіб, які дотепер отримували житлову субсидію, може скоротитися на 40%.

Також дізнатися про призначення субсидій тепер можна через Інтернет.

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...