ОСТАННІ НОВИНИ

Кінець авіакризи? Українцям порадили сміливо летіти на море

Омелян Шевчук

|

Ситуація з затримками авіарейсів, від яких постраждали українські туристи за кордоном, врегульована, і всі українці або вже повернулися, або летять додому. Про це на брифінгу в середу повідомив директор українського «Центру розвитку туризму» Володимир Царук, передає «Інтерфакс-Україна».

 

«Практично всі туристи, які очікували рейси, вже вивезені. Останній рейс, який вивозив туристів з Іспанії, вже перебуває на шляху до Львова. Сьогодні процес буде завершений. Поступово авіакомпанії приводять розклад у порядок, туристи повертаються. Хочу всіх заспокоїти: можете спокійно відправлятися в подорожі», – сказав він.

За словами Царука, на сьогодні всі українські туроператори виконують свої зобов’язання, також виконуються контракти з авіаперевізниками.

«Причини ситуації, яка склалася щодо Тунісу – це недостатня кількість літаків. Проблема авіакомпаній в тому, що у неї немає резервних літаків під чартерні рейси, вихід з ладу одного літака підриває весь ланцюжок», – заявив він.

Царук нагадав, що один з літаків авіакомпанії «Браво» вийшов за межі злітної смуги і тому з 27 червня виник ланцюжок затримок.

«Тому правильним було б порушити питання терміну експлуатації літаків і правильним є рішення про заборону з 2019 роки експлуатації літаків, яким більше 20 років», – висловив він переконання.

У свою чергу, юрист Ростислав Кравець зазначив, що український турист на сьогодні ніяк не захищений від недобросовісних дій туристичних компаній.

«Сьогодні літати у відпустку потрібно, але користуватися послугами українських туристичних компаній – це удар по самому ринку. Немає порядку і все просто «зашибають» гроші, а на туристів всім начхати. Турист, який потрапив у неприємну ситуацію, повинен зібрати максимум довідок і підтверджень… коли приїде – йти до суду», – переконаний він.

Разом з тим Кравець зазначив, що відповідно до практики, потерпілому туристу через суд «у кращому випадку компенсують вартість поїздки, ну і, можливо, компенсацію моральної шкоди – в межах 10 тис. грн».

«Але при цьому людина витратиться на юриста, втратить свій час, і це все забере півтора-два роки», – додав юрист.

Нагадаємо, українські туристи застрягли на кілька днів на відпочинку за кордоном. Зокрема, через конфлікти туроператорів з авіаперевізниками.

Так, українці застрягли в Тунісі, Албанії, на іспанському острові Мальорка, Грузії, Єгипті, Туреччині та інших курортних країнах.

Раніше Львівський портал повідомляв, що українців, які не змогли вчасно повернутися додому із Тунісу через скасування рейсів авіакомпанії Bravo Airways і туроператора Oasis Travel, почали виселяти із готелів на вулицю. Міністр інфраструктури України Володимир Омелян обурений такою ситуацією і заявив, що недобросовісних туроператорів і авіаперевізників позбавлятимуть ліцензій. Також він повідомив, що Українці застрягли у Тунісі через шахрайство Oasis Travel, а Bravo Airways вивозить людей власним коштом

Також ми повідомляли, коли повернуть українців із Тунісу(попередній розклад руху літаків зі Львова).

Як відомо минулого тижня у аеропортах Італії застрягли українські пасажири Ernest Airlines.

Ситуація із суттєвою затримкою рейсів Ernest Airlines та Bravo Airways у львівському аеропорті повторилася. Із технічних причин також був відтермінований рейс авіакомпанії Yanair із Барселони. Окрім того застрягли 160 українських туристів, які не можуть вилетіти додому з відпочинку на іспанському острові Мальорка.

Реклама партнерів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...