У Львові з депозитних рахунків громадянина Польщі з ПАТ «Кредобанк» шахрайським методом було переведено на рахунок в інший банк 13 мільйонів гривень. Про деталі цієї справи сьогодні, 16 січня, під час прес-конференції повідомили адвокати потерпілого, передає кореспондент Львівського порталу.
Так, у 2007 році громадянин Польщі Піотр Лібацкі надумав покласти чималу суму коштів на депозит у львівську філію банку «Кредобанк». Зробив це тому, що вирішив підзаробити на відсотках, які в українських банках вищі, ніж у польських. Отож пан Піотр поклав на депозитні рахунки 5 млн грн, що на той час становило близько 1 млн доларів США.
«У травні 2007 року між нашим клієнтом та ПАТ «Кредобанк» було укладено договори банківських вкладів на загальну суму близько 5 млн грн. Після цього у 2015 році нашому клієнту стало відомо про те, що цих коштів на його рахунках вже немає. Згідно офіційної відповіді, яка була надана нашому клієнтові банком, такі кошти були зняті невідомою для нього особою на підставі довіреності, що була видана у місті Ірпінь Київської області, і було переведено усі кошти на рахунок ПАТ «АртемБанк». Доля цих коштів нам не відома, оскільки ПАТ «АртемБанк» перебуває у стані ліквідації», – розповів один із адвокатів Олександр Сотник.
Якщо детальніше, то у березні 2014 року невідомий для пана Піотра Олександр Василенко прийшов у «Кредобанк» з довіреністю від Піотра Лебацкі, які завірив нотаріус у місті Ірпінь. Документ, за словами юристів, був справжнісінькою «липою».
«Наш клієнт фізично не міг перебувати на території України з жовтня 2008 року по січень 2016 року. У цей період він перебував у місцях позбавлення волі у Польщі. Тому він не міг видавати будь-які довіреності. Окрім того, довіреність була складена на основі недіючого паспорта (термін дії якого завршився ще у 2010 році) і у прізвищі нашого клієнта була зроблена помилка», – зазначив О. Сотник.
«Працівники банку, перераховуючи таку велику суму, не переконалися, що це дійсно була воля нашого клієнта, зробили це згідно довіреності, яку було підроблено… Звернувшись до «Кредобанку» наш клієнт отримав відповідь, що «на жаль, кошти ми вам повернути не зможемо, оскільки такі були вже вам видані», – додав юрист.
Таким чином, юристи мали розмови з керівництвом «Кредобанку». Зі слів представників структури, вони звернулись до правоохоронців, наразі порушено кримінальне провадження, ведеться слідство.
«З нашої інформації, ПАТ «Кредобанк» було визнано потерпілою стороною. Ми від імені нашого клієнта звернулись до Франківського районного суду з позовом про повернення цих коштів разом із відсотками. Ця справа до розгляду призначена на 6 лютого 2017 року. Відносно PKO (польський власник «Кредобанку»- ред.) , то ми скерували відповідний лист і в подальшому плануємо зустріч з керівництвом або особами, що відповідають за цей напрямок роботи у системі»,- зазначили юристи.
За їхніми даними, загальна сума, яка підлягає стягненню з ПАТ «Кредобанк», складає близько 20 млн грн, враховуючи усі відсотки і нарахування, згідно договорів розміщення коштів на депозитах.
Додамо, що у місці позбавлення волі Піотр Лібацкі перебував у зв’язку з звинуваченням в організації вбивства. У квітні 2016 року найвищим судом Польщі було скасовано рішення Апеляційного суду міста Лодзь, яким було засуджено Лібацкі. Цікаво, що суд першої інстанції засудив пана Піотра до довічного ув’язнення, а вже потім йому скоротили термін перебування під вартою. За словами юристів, шахраї могли скористатися ситуацією, вважаючи, що пан Піотр довічно сидітиме у тюрмі.
Львівський портал готовий опублікувати позиції усіх сторін конфлікту.