До Мінрегіону не надходив проект будівництва сміттєпереробного заводу для Львова та рекультивації Грибовицького сміттєзвалища, а відтак кредит від Європейського інвестиційного банку Львів отримає не на ці потреби. Про це йдеться у відповіді на запит Міжнародної благодійної організації «Екологія-Право-Людина», який 20 липня надала журналістам керівник юридичного відділу МБО “Екологія-Право-Людина” Ольга Мелень-Забрамна.
Як йдеться у документі, «проект сміттєпереробного заводу для Львова та рекультивації Грибовицького сміттєзвалища до Мінрегіону не надходив».
Водночас у Мінрегіоні повідомляють, що Львів таки подавав свої пропозиції на надання кредиту від ЕІБ.
«Разом і з цим інформуємо, що за результатами розгляду запрошення Мінрегіону на участь у спільному з Європейським інвестиційним банком проекті «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України» Львівською міською радою подано пропозиції щодо реалізації трьох проектів, в тому числі один проект у сфері поводження з ТПВ «Комплексне удосконалення системи поводження з ТПВ у м. Львові» наразі опрацьовуються», – йдеться у документі.
Таким чином, у Мінрегіоні заперечили існування проекту щодо переробного заводу, та водночас заспокоїли: міськрада Львова таки розробила проект, що стосується поводження зі сміттям. Втім, що включає в себе цей проект, і на якій він стадії опрацювання, не зазначається.
Також Ольга Мелень-Забрамна надала ще один документ – лист міського голови Андрія Садового до віце-премєр-міністра України Геннадія Зубка з приводу участі Львівської міськради у проекті з Інвестиційним банком.
У цьому документі підтверджується, що міська рада подала проект Комплексне удосконалення системи поводження з ТПВ у м. Львові» до розгляду Мінрегіону 29 лютого 2016 року. Окрім того, вказується, що позичальником коштів Європейського банку буде ЛКП «Львівспецкомунтранс» згідно із рішенням виконкому від 30 червня.
До документу додаються анкета проект, проекти ухвали, що саме передбачає цей проект – в документі не вказано.
За словами еколога, згідно із рішенням Мінрегіону за 2003 рік, подібні еко-проекти мають обов’язково обговорюватися на громадських слуханнях.
«Якщо ЛМР пише, що вона працює з експертами ЄІБ, то чому би не зробити цей проект відкритим для громади, тим більше багато фахівців є у Львові, і в Україні», – зазначила вона.
Раніше мерією Львова повідомлялось, що Європейський інвестиційний банк уже готовий надати Львову багатомільйонний кредит на вирішення проблеми з Грибовицьким сміттєзвалищем. Потім від Мінрегіону стало відомо, що Львів може і не отримати омріяних коштів.