ОСТАННІ НОВИНИ

Ющенко «дав на горіхи» податківцям і митникам за корупцію

Львівський портал

|

Президент України Віктор Ющенко вимагає виправлення ситуації, що склалася в діяльності ДПА та Держмитслужби у сфері протидії корупції. Про це повідомляє прес-служба президента.

Зокрема, Президент України Віктор Ющенко звернувся з листами до Голови Державної податкової адміністрації С.Буряка і Голови Держмитслужби А.Макаренка, у яких порушив питання щодо відповідного реагування для виправлення ситуації, що склалася у зазначених відомствах та притягнення винних до відповідальності.

Як йдеться у повідомленні прес-служби президента, загрозливих обсягів набула тенденція стягнення наперед податків. Якщо у 2008 році за рахунок авансової сплати податків і зборів стягнуто 8,9 млрд. грн., то лише за 11 місяців 2009 року обсяги таких переплат уже досягли 11,8 млрд. гривень.

Крім цього, небувалого загострення набула проблема з відшкодування податку на додану вартість. Обсяги невідшкодованих сум ПДВ за січень-листопад 2009 року зросли на 6581,4 млн. грн. порівняно з аналогічним періодом минулого року (на 51,5%) та за станом на 1 грудня цього року становили 19,4 млрд. гривень.

Паралельно із цим високим залишається і рівень хабарництва та корупції в органах державної податкової служби: якщо впродовж 2008 року у сфері службової діяльності (за хабарництво) стосовно податківців порушено 51 кримінальну справу, то лише за 10 місяців 2009 року таких справ уже порушено 62. Усе це відбувається на тлі зниження ефективності протидії корупції – упродовж січня-жовтня 2009 року стосовно працівників податкової служби за порушення вимог Закону України «Про боротьбу з корупцією» до судових органів направлено 296 протоколів, тоді як протягом відповідного періоду минулого року – 418.

Залишається стабільно високим рівень корупції у митних органах: у 2009 році порушено 74 кримінальні справи за фактами злочинів у сфері службової діяльності, складено 99 адміністративних протоколів про корупційні діяння. Однак лише 6 осіб, притягнутих до адміністративної відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, звільнено із займаних посад.

Кількість порушених кримінальних справ за фактами контрабанди за матеріалами митних органів знижується, що свідчить про формальне ставлення до збору відповідних матеріалів. Підтвердженням цього є і винесення судами, органами прокуратури та слідства рішень про закриття кожної шостої кримінальної справи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *