Залізничні цистерни, що постраждали в «фосфорній» аварії в Львівській області, непридатні для подальшої експлуатації. Про це заявив представник компанії «Казахстанські залізниці» Володимир Фірсов.
«Зараз ці вагони перебувають на території Казахстану. Після вивантаження буде проведений їх огляд з представником Українських залізниць і буде розглянуто питання про їх подальшу експлуатацію. Але, судячи з усього, подальша їх експлуатація не видається можливою», – сказав він у вівторок на прес-конференції в Астані.
Зі свого боку, начальник юридичного відділу ТОО «Казфосфат» Канат Сулейменов пояснив, що «компанії завданий матеріальний збиток – ці цистерни вже не придатні для експлуатації». «Після отримання висновку експертизи ми не виключаємо можливості, що пред’явимо матеріальний збиток винним у цій залізничній аварії», – сказав він.
Крім того, як повідомив директор Департаменту безпеки руху залізниць Канат Мухамеджанов, казахські вантажовідправники не вважають себе винними в аварії, що сталася. «Ми не вважаємо себе в жодному ступені винними в події, що відбулася, і ніяких претензій досі до казахської сторони з боку України не надходило», – сказав він.
Разом з тим, представник залізниць Казахстану пояснив, що розслідування причин аварії, що сталася в Україні, продовжене на місяць. «Висновок комісія поки що не зробила», – відзначив він.
Нагадаємо, в Львівській області 16 липня зійшли з рейок і перекинулися 15 цистерн з отруйним жовтим фосфором, шість з них загорілись. Фосфор ішов із Казахстану транзитом через Україну до Польщі. Через отруєння парами фосфору було госпіталізовано 184 людини, зокрема 50 дітей. Аварію назвали техногенною катастрофою. Інформує proUA.