Світлотехнічна компанія „Іскра” вважає „некоректним” намір України скасувати антидемпінгове мито на киргизькі електролампи в обмін на підписання Киргизією двостороннього протоколу про доступ на ринку товарів і послуг, необхідних для вступу України в СОТ. Про це сказано в офіційній заяві прес-служби ВАТ „Іскра”, яка є в розпорядженні «proUA».
„Прив’язка підписання двостороннього протоколу про доступ на ринки товарів і послуг до „скасування” антидемпінгового мита є некоректною”, — сказано у заяві.
Компанія наголошує, що підстави для перегляду антидемпінгових заходів передбачено Законом „Про захист національного товаровиробника від демпінгового імпорту” і сподівається, що в ситуації з киргизькими лампами його законодавчі норми не буде порушено.
У разі ж, якщо скасування антидемпінгового мита відбудеться на законних підставах, „Іскра” висловлює сподівання, що Майлуу-Сууйський електроламповий завод (Киргизія) у майбутньому не буде застосовувати в конкурентній боротьбі демпінг. В іншому разі обіцяє ініціювати нове антидемпінгове розслідування.
„Рецидив” демпінгу свідчитиме про лобіювання несумлінної конкуренції з боку уряду Киргизької Республіки, що не додасть йому авторитету в міжнародних організаціях, зокрема й у СОТ”, — сказано в заяві львівської компанії.
„Іскра” зазначає, що СОТ не вітає такого вияву несумлінної конкуренції, як демпінг.
Як повідомляли, Україна домовилася з Киргизією про підписання найближчими днями двостороннього протоколу про доступ до ринків товарів і послуг у межах вступу України до СОТ.
За словами заступника міністра економіки Валерія П’ятницького, Киргизія погодилася підписати документ в обмін на скасування Україною антидемпінгового мита на електролампи киргизького виробництва.
5-річне антидемпінгове мито на киргизькі лампи в розмірі 38,31% Україна ввела на підставі скарги „Іскри” 15 січня 2003 року.
„Іскра” — єдиний в Україні виробник ламп розжарювання.