ОСТАННІ НОВИНИ

“Одеса-Броди” запрацює в аверсному режимі ще цього року – Гудима

|

Нафтопровід “Одеса-Броди” запрацює в аверсному режимі ще цього року, заявив сьогодні під час прес-конференції народний депутат України, член комітету з паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олекса Гудима. “Це предмет клопіткої праці нового уряду, але зважаючи на те, що швидке введення в дію нафтопроводу Баку-Джейхан поки не видається можливим, то можна говорити про те, що “Одеса-Броди” запрацює в аверсному режимі ще цього року” – сказав він.

Депутат підкреслив, що це може статися, коли новий уряд проведе ряд переговорів як з власниками каспійської нафти, так і з європейськими споживачами, зацікавленими у диверсифікації поставок пального.

За словами народного депутата, “реверс не працює, реальних поставок російської нафти немає і всі про це знають”. На думку О.Гудими, росіяни знали, що так буде від самого початку, вле їм йшлося не проте, щоби цей порект приносив прибутки, а про те, щоби не допустити постачання каспійської нафти в Європу.

Реверсне використання нафтопроводу розпочалося у вересні минулого року, коли свою нафту почала перекачувати дог Чорного моря компанія ТНК-ВР. До кінця цього року нафтогоном планувалося перекачати 2,25 млн. тонн нафти. Контракт з ТНК-ВР укладено на три роки і щороку планується перекачувати максимум 9 млн. тонн палива. Водночас, представники української компанії запевняли, що контракт про реверс укладено таким чином, що у разі надходження більш вигідних пропозицій, у тому числі, й щодо аверсного викристання нафтогону, то “Укртрансфта” зможе ними скористатися.

Нафтопровід “Одеса-Броди” будували протягом 1996-2002 років. Його довжина становить 675 км, а вартість будівництва склала 550 млн. гривень. До комерційного використання вартість утримання нафтогону становила 15 млн. гривень на рік. Проектна потужність нафтогону – 14,5 млн. тонн на рік. Представники компанії повідомили, у разі прокачки щороку 9 млн. тонн нафти, компанія отримуватиме дохід у розмірі 91,8 млн. доларів на рік. Вартість транспортування 1 тонни нафти по усьому нафтогону складає 4,6 долара.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.