Видання Financial Times дізналося, що Сполучені Штати нібито закликали Україну не бити по російських нафтопереробних заводах та іншій енергетичній інфраструктурі, оскільки переймаються, що це може призвести до зростання цін на енергоресурси та ще більшу ескалацію, повідомляє Європейська правда з посиланням на джерела Financial Times.
Видання зазначає, що на умовах анонімності спілкувалося з трьома співрозмовниками. Прохання-попередження Києву нібито неодноразово передали топпосадовцям Служби безпеки України та Головного управління розвідки, які курують українські програми розробки безпілотних ударних систем.
Один зі співрозмовників каже, що Білий дім «все більше стурбований» українськими ударами по нафтопереробних заводах, терміналах та іншій енергетичній інфраструктурі у західній частині РФ, що вплинули на російські обсяги виробництва у цій сфері.
Однією з причин занепокоєння Штатів є те, що спадання російського експорту може спровокувати глобальне підвищення світових цін, оскільки Росія попри санкції досі залишається одним з найбільших експортерів. Зростання цін на пальне може відобразитися на результатах майбутніх президентських виборів у США.
Також у Вашингтоні стурбовані, що у відповідь на українські удари Росія може зробити щось з енергетичною інфраструктурою, важливою для країн Заходу, як, наприклад, трубопроводом, що прокачує нафту з Казахстану через територію Росії для експорту на глобальні ринки.
У відповідь на запити про коментарі у Раді нацбезпеки сказали, що США «не заохочують та не уможливлюють» українські удари по цілях на території Росії. З Києва коментарів не надали.
Нагадаємо, що в ніч на 15 березня українські безпілотники атакували підприємство «Пєрвий Завод» у Калузькій області РФ, яке займається переробкою нафти.
17 березня безпілотники атакували Слов’янський нафтопереробний завод у Росії.
12 березня дрони вивели з ладу один із найбільших нафтопереробних заводів Росії у місті Кстово Нижньогородської області.
Атаки у лютому вразили майже п’яту частину потужностей Росії з переробки сирої нафти, але на початку березня галузь відновилася. Нові атаки українських безпілотників призвели до зупинки трьох нафтопереробних заводів глибоко на території росії. Вони складають близько 12% нафтопереробних потужностей російської федерації,
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Андрій Котенський