Міністерство закордонних справ України повідомило про зростання кількості жертв серед українців в Ізраїлі. Про це інформує Радіо Свобода з посиланням на речника МЗС України Олега Ніколенка.
«Загалом нині маємо підтверджену інформацію про 21 загиблого українця, а також 1 зниклого безвісти (в Ізраїлі – ред.). У Секторі Гази – 3 загиблих (двоє дітей та доросла людина), а також 6 поранених, із яких 3 дітей. Громадяни мають поранення різного ступеню тяжкості, їм надається медична допомога. 357 українців, із яких 208 жінок, висловили бажання евакуюватися із палестинського анклаву. Українські дипломатичні установи підтримують із ними постійний зв’язок», – повідомив МЗС України Олег Ніколенко.
Він уточнив, що контрольно-пропускний пункт «Рафах» на кордоні Сектору Гази та Єгипту не працює, тому можливості виїхати наразі немає.
«Це стосується не лише наших громадян, але і громадян інших держав. МЗС України спільно із партнерами працює із причетними сторонами, аби отримати дозвіл на якнайшвидше вивезення людей», – повідомили у зовнішньополітичному відомстві України.
Передісторія
Нагадаємо, вдосвіта 7 жовтня палестинське ісламське угруповання ХАМАС, яке контролює Сектор Гази, здійснило масовану атаку на Ізраїль. Після цього бойовики прорвали прикордонне огородження й проникли на територію Ізраїлю, окупувавши сім його громад, взяли в полон військових та цивільних. Також на відео були зафіксовані публічні вбивства та глумлення над тілами.
Спочатку Ізраїль оголосив надзвичайну ситуацію, а згодом – стан війни, що сталось вперше з 1973 року. У країні розпочалась мобілізація резервістів. Бої та обстріли з обох сторін тривають. Кількість ізраїльських жертв обчислюють сотнями убитих, серед них, як відомо, є й дві українки.
Станом на 9 жовтня ізраїльські війська відновили контроль над усіма населеними пунктами на кордоні з Газою.
Також 9 жовтня міністр оборони Ізраїлю Йоав Галлант заявив, що віддав наказ про повну блокаду сектора Гази, військові блокуватимуть навіть доступ до продовольства.
Зі свого боку воєнна розвідка України заявила, що росіяни готують дискредитаційну кампанію України на Близькому Сході. Російське ГРУ вже передало ХАМАСу захоплену під час бойових дій в Україні трофейну зброю, виготовлену в США та державах ЄС, щоб потім звинувачувати Україну у продажі цієї зброї терористам.
12 жовтня кількість загиблих в Ізраїлі українців зросла до семи. Згодом 13 жовтня стало відомо, що 12 громадян України загинули в Ізраїлі, вісім українців вважаються зниклими безвісти. Станом на 17 жовтня підтверджено загибель 13 громадян України.
13 жовтня Корнійчук повідомляв, що, за попередньою інформацією від ізраїльської сторони, яку поки не вдалося підтвердити, в полоні бойовиків ХАМАС можуть перебувати громадяни України. Станом на 14 жовтня, інформація про українців у полоні терористів ХАМАСу не підтвердилась.
З Ізраїлю вдалося провести вже три евакуації українців. Перший літак вилетів ввечері 14 жовтня, а другий вранці 16 жовтня.
Також місті Газа 24 жовтня внаслідок ракетного обстрілу загинуло двоє дітей — громадян України.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Маркіян Рой