Психотерепавт, супервізор команд і організацій Марія Олійник про вплив війни, інформаційну гігієну та як «зберігати спокій і змащувати ґвер»:
«Останніх два тижні війна повернулася у мої консультації…
Тож, ось вам #кількапорадяківинепросили
– контактуйте з реальністю. Це означає «говорити зі собою фактами». Не ховатися у «то все неправда» і не впадати у паніку. Війна триває вже 8 років – то час визнати її і подумати, яке моє завдання (наприклад, не ширити дезінформацію і підтримувати близьких)
– ознайомтесь з інформацією щодо дій у разі підвищеної небезпеки: сплануєте потенційні укриття, прочитайте та обговоріть з близькими брошуру «У разі надзвичайної ситуації або війни».
– За можливості скоординуйте дії з рідними і сусідами «що ми робимо у випадку, якщо»…
– поговоріть з дітьми. Поясніть основні поняття: «евакуація», «замінування» і правила поведінки. Є чудовий гайд як це зробити: «Супергерої безпеки». Там все чітко і покроково..
– розробіть свій екстрений план і узгодьте ролі.
– Фільтруйте інформацію. Дуже. Бо паніка найкращий помічник наших ворогів і внутрішніх, і зовнішніх.
– формуйте здоровий інформаційний простір. З перевіреною інформацією та хорошими посланнями. Не вмієте, то ліпше не пишіть…
– подбайте про себе і рідних. Будьте разом. Говоріть і смійтеся. Резилієнтність – зараз найкращий помічник.
– Життя триває. У всякі періоди. Тож, прийняли ситуацію та «лупаєм цю скалу», як заповідав Іван Якович, і не кохаємося з ким не треба, як навчав Тарас Григорович».
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Андрій Котенський