ОСТАННІ НОВИНИ

Силовики проводять обшуки в 15 областях у колишніх начальників управлінь Міндоходів: затримано 23 людини

|

Силовики проводять обшуки в 15 обласних управліннях колишнього Міндоходів, вже затримано 23 особи. Про це на брифінгу заявили глава МВС Арсен Аваков і військовий прокурор України Анатолій Матіос, передає “112 Україна“.

“Я думаю, що це найбільша антикорупційна операція, яка проходила і проходить дотепер у масштабах країни. Близько 96 млрд грн збитку державі група виявила. І зараз тут розташований штаб, тому що тут у спеціальному оперативному режимі проходить координація затримання підозрюваних по всій країні. Тут їх будуть приймати, Анатолій (Матіос) їх буде направляти в суд”, – заявив Аваков.

Як розповів головний військовий прокурор Анатолій Матіос, на даний момент проводяться 454 обшуку, з яких 220 квартир, що належать фігурантам, 54 будинки, 36 гаражів, 21 об’єкт нерухомості, 85 автомобілів, юридичні особи і підприємства у вигляді елеваторів, заводів, фабрик.

«На даний момент понад 1700 співробітників Нацполиции і близько 500 військових прокурорів проводять 454 обшуки на території 15 областей держави, відбувається одномоментне затримання низки осіб, які зараз у зв’язку з необхідністю їх доставки в суд для обрання запобіжного заходу, завдяки можливостям і сприянням МВС, Нацгвардії, будуть доставлятися авіатранспортом сюди з врученням підозр і відправкою до Печерського суду для розгляду по суті наших клопотань про обрання запобіжного заходу – арешт», – заявив Матіос.

За словами Матіоса, частина людей вже затримані і їм обирається запобіжний захід.

«Зараз відбувається операція щодо перших керівників та їх заступників всіх 15 обласних управлінь Міністерства доходів і зборів на той момент, так званих державних податкових адміністрацій, які мали пряме відношення до організації функціонування так званих податкових майданчиків, вони ж програмні підприємства, вони ж транзитери для податкових ям в результаті чого держава недоотримала, а фактично злочинна організація Януковича, Клименко та тих хто досі перебував в Україні, змогла збагатитися за рахунок платників податків на доведену наслідком суму 97 млрд грн», – пояснив військовий прокурор.

На даний момент затримано 23 людини чиновників. Матіос перерахував їх посади:

«Колишній глава міндоходів в Дніпропетровській області, колишній начальник міндоходів, це обласні керівники, Луганська область, глава податкової АР Крим, кілька керівників майже всіх районів Києва податкових інспекцій, вони за статусом фактично дорівнюють податковим областей, заступники Полтавської податкової адміністрації, заступник начальника Міністерства доходів і зборів в Харківській області, начальники податкової Полтави, начальник управління Державної податкової адміністрації в Харківській області, голова госудрастенной податкової адміністрації в Харківській області генерал-лейтенант Денисюк. Обшуки також проводяться щодо керівництва податкових адміністрацій інших областей, в тому числі Одеси, фактично за місцем знаходження всіх податкових майданчиків, куди заганяли підприємства реального сектора економіки».

Глави силових відомств також роз’яснили, що це тільки перша хвиля затримань з цього виробництва.

«Ми припускаємо притягнути до відповідальності працівників органів прокуратури, працівників органів СБУ та працівників державних податкових адміністрацій. Без цього триєдиного спрута в державі не почалася б війна, тому що пограбування держави на такі мільярди гривень внаслідок тотального збагачення людей, які досі перебували в країні», – зазначив Матіос.

Відзначимо, що мова йде про статтях КК «сприяння існування злочинної організації», «участь у злочинній організації» та «зловживання службовим становищем, яке тягне за собою матеріальний збиток».

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...