ОСТАННІ НОВИНИ

За кредит РФ Україна буде розплачуватися "натурою" – експерт

|

Україна не зможе розрахуватися за російський кредит в сумі 15 мільярдів доларів. Як компенсацію Росія може зажадати “те, що їй сподобається”. Таку думку в ході прес-конференції в “Обозревателе” висловив представник Громадянської ініціативи «Третя Українська Республіка»  Володимир Горбач.
На думку експерта, два роки для позики в 15 мільярдів доларів – недостатній термін. Водночас боргові зобов`язання “гарантуються усім майном держави – держава повинна буде віддати борг тим, що у неї буде”.
“Російський підхід дуже простий: ми вам позичаємо гроші, ми розуміємо, що ви банкрути, що ви не зможете нам ці гроші повернути. Ми самі заберемо те, що нам подобається”, – сказав експерт.
За його оцінками, російській стороні може “сподобатися” українська газотранспортна система – “вони із задоволенням об`єднають ГТС в один комплекс і не тільки де-юре, але і де-факто будуть управляти нею з однієї точки”, – вважає Горбач. Інші об`єкти, якими зможе розплатитися Україна – вітчизняний військово-промисловий комплекс, підприємства авіабудування і кораблебудування.
«Це не означає, що така кооперація принесе велику користь Україні. Це означає, що Росія просто забере ці підприємства у свою власність або поставить їх під свій контроль”, – підкреслив експерт. Він нагадав, що схожа схема була реалізована у Вірменії, «коли спочатку підняли ціну на газ, загнали Вірменію в борги, а потім забрали все, що у неї є, з атомною електростанцією і залізницею включно”. Горбач також розповів про подібну ситуацію в Білорусі – “Лукашенко розплачувався майном там, де не міг розплатитися грошима”.
За прогнозами Горбача, мова про інвестиції в українську промисловість не йде. “Буде експропріація і погашення зовнішніх боргів, тому що Росія – не Міжнародний валютний фонд, вона не благодійник, вона не працює на цьому ринку, вона проводить економічну експансію, і під економічну експансію потім підводить політичну платформу”, – підкреслив експерт.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...