ОСТАННІ НОВИНИ

Папа Римський дозволив канонізацію Іоанна Павла II

|

Іван Павло II незабаром буде зарахований до лику святих. Рішення конгрегації Ватикану з канонізації остаточно затвердив нинішній понтифік Франциск. Передбачається, що урочиста церемонія пройде 8 грудня.

Особливих сумнівів у тому, що Іван Павло II матиме таку честь не виникало вже після його смерті в 2005 р. Про бажання канонізувати Папу заявляли багато католицькі діячі, проте для позитивного вирішення було необхідно дотримати найважливішу формальність – засвідчити дійсність щонайменше двох чудес, пов`язаних з померлим понтифіком.

Чекати довелося кілька років. Перше чудо сталося в 2005 р., коли французька черниця Марі-Симон П`єр, яка молила Папу про заступницвто вилікувалася від хвороби Паркінсона. Друге диво мало місце в 2011 р. в Коста-Ріці, де місцева мешканка вилікувалася від психічного захворювання. Після цього залишалося тільки дочекатися остаточного вердикту католицьких теологів про те, що мова дійсно йшла про диво.

Очікується, що одночасно з Іоанном Павлом II до лику святих буде зарахований і Іоанн XXIII, який був Папою з 1958 по 1963 рр..

Примітно, що з понтифіком, який відомий своєю боротьбою за мир (наприклад, він був посередником у переговорах між СРСР і США під час Кубинської кризи), не пов`язане ніяких чудес. Проте в даному випадку керівники Католицької церкви вирішили зробити виняток.

Іван Павло II (у миру – Кароль Йозеф Войтила, народився в Польщі в 1920 р.) був предстоятелем Римсько-католицької церкви з 1978 р. до своєї смерті 2 квітня 2005 Папа Іоанн Павло II був вкрай любимо в католицькому світі, на його похоронах в 2005 р. віруючі кричали: “Santo Subito!” (“Святий вже зараз!”), Що, за деякими даними, послужило підставою для Папи Бенедикта XVI почати процес беатифікації Івана Павла II майже відразу після його смерті.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...