ОСТАННІ НОВИНИ

Папа Римський дозволив канонізацію Іоанна Павла II

|

Іван Павло II незабаром буде зарахований до лику святих. Рішення конгрегації Ватикану з канонізації остаточно затвердив нинішній понтифік Франциск. Передбачається, що урочиста церемонія пройде 8 грудня.

Особливих сумнівів у тому, що Іван Павло II матиме таку честь не виникало вже після його смерті в 2005 р. Про бажання канонізувати Папу заявляли багато католицькі діячі, проте для позитивного вирішення було необхідно дотримати найважливішу формальність – засвідчити дійсність щонайменше двох чудес, пов`язаних з померлим понтифіком.

Чекати довелося кілька років. Перше чудо сталося в 2005 р., коли французька черниця Марі-Симон П`єр, яка молила Папу про заступницвто вилікувалася від хвороби Паркінсона. Друге диво мало місце в 2011 р. в Коста-Ріці, де місцева мешканка вилікувалася від психічного захворювання. Після цього залишалося тільки дочекатися остаточного вердикту католицьких теологів про те, що мова дійсно йшла про диво.

Очікується, що одночасно з Іоанном Павлом II до лику святих буде зарахований і Іоанн XXIII, який був Папою з 1958 по 1963 рр..

Примітно, що з понтифіком, який відомий своєю боротьбою за мир (наприклад, він був посередником у переговорах між СРСР і США під час Кубинської кризи), не пов`язане ніяких чудес. Проте в даному випадку керівники Католицької церкви вирішили зробити виняток.

Іван Павло II (у миру – Кароль Йозеф Войтила, народився в Польщі в 1920 р.) був предстоятелем Римсько-католицької церкви з 1978 р. до своєї смерті 2 квітня 2005 Папа Іоанн Павло II був вкрай любимо в католицькому світі, на його похоронах в 2005 р. віруючі кричали: “Santo Subito!” (“Святий вже зараз!”), Що, за деякими даними, послужило підставою для Папи Бенедикта XVI почати процес беатифікації Івана Павла II майже відразу після його смерті.

Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...