ОСТАННІ НОВИНИ

Freedom House передрекла Україні долю Лівії

Львівський портал

|

Згортання демократії в Україні таїть загрози вибухів народного невдоволення, подібних до тих, які відбулися в Єгипті, Тунісі, тривають у Сирії, Лівії та інших арабських країнах Близького Сходу і Північної Африки. Про це йдеться у новому звіті американської правозахисної організації Freedom House під назвою “Нації в дорозі” за 2011 рік.
Як зазначено у звіті, більшість країн пострадянського простору має ознаки “вразливості для непередбачуваних криз на кшталт тих, що відбуваються на Близькому Сході і в Північній Африці”.
У звіті мовиться, що близько 80% населення колишнього СРСР живе в умовах авторитарного засилля в державах, що є потенційною небезпекою для цих народів у найближчій перспективі. В Україні, яка є ключовою в регіоні і прикладом реформ для своїх сусідів на Сході, “відбулося зниження демократичних показників” за 5 з 8 досліджуваних параметрів, говориться в документі.
Freedom House також констатує, що в Україні наявні прояви всіх авторитарних тенденцій та відсутності просування у вдосконаленні демократії, – що зафіксовано як в інших пострадянських країнах, так і в державах Близького Сходу та Північної Африки.
 Директор Freedom House із досліджень Крістофер Вокер пояснив, що означає нині “авторитарний глухий кут для країн колишнього СРСР”.
“У звіті, де охоплено 29 країн, ми відзначаємо, зокрема, триваючу ерозію демократії в країнах колишнього СРСР, за винятком держав Балтії”, – сказав він.
“Дослідження виявило, що лідери, влада у більшості з цих авторитарних країн не лише залишаються біля керма, без якісних змін урядів, а й також не проявляють жодних ознак серйозних ініціатив щодо демократичних реформ. Я думаю, що щось вражаюче подібне ми бачили й у країнах Близького Сходу та Північної Африки”, – зазначив Вокер.
Він наголосив, що лідери 7 з 9-ти пострадянських країн – відносно молоді, і це таїть у собі небезпеку для демократії.
“Лише у 2-х країнах колишнього СРСР із 9-ти, досліджуваних нами, прихильники сильної руки – старші за 70 років. Таким чином, ви маєте лідерів за поточними параметрами, котрі можуть там правити довгий час і на заслугах минулого”, – зазначив представник Freedom House.
“А це означає, що вони будуть при владі невизначено тривало, що не несе виправдання сподівань на реформи та не обіцяє жодних зусиль для лібералізації. Ці країни дійсно стоять перед перспективою політичного застою на тривалу перспективу”, – додав Вокер.
 Автори звіту з Freedom House вважають, що такий розвиток подій на пострадянському просторі таїть загрози вибухів народного невдоволення, подібних до тих, які відбулися в Єгипті, Тунісі, тривають у Сирії, Лівії та інших арабських країнах Близького Сходу і Північної Африки.

ТСН

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...