ОСТАННІ НОВИНИ

Українці зможуть залишатися у Німеччині і з протермінованим паспортом

Ольга Денисяка

|

Громадяни України, які отримують або продовжують у Німеччині тимчасову посвідку на проживання, не обов’язково повинні мати для цього чинний український закордонний паспорт. Як пише Європейська правда, про це повідомляє DW на основі відповіді на їхній запит представника берлінського сенату, тобто уряду Берліна, що має статус однієї з 16 федеральних земель.

Видання зазначає, що питання, які стосуються перебування іноземців у Німеччині, належать до компетенції саме земельної влади.

Посадовець повідомив, що право на перебування у Німеччині та всі пов’язані з цим можливості залишаються незмінними, попри рішення МЗС України тимчасово призупинити надання консульських послуг для українських чоловіків віком від 18 до 60 років, які перебувають за кордоном.

Якщо українське посольство або консульство відмовить громадянину України у видачі або продовженні його паспорта “тільки на підставі непройденої ним служби в армії”, то берлінське земельне управління у справах іноземців (Landesamt für Einwanderung) потенційно може видати йому для поїздок за кордон проїзний документ, що замінює закордонний паспорт.

Щоправда, додає представник сенату, робитиметься це лише у виняткових випадках, оскільки правила перебування іноземців у Німеччині дозволяють імміграційним відомствам видавати німецькі документи, що замінюють документи особам призовного віку, якщо вони можуть довести наявність для поїздки вагомих причин. Він припустив, що такі клопотання будуть ретельно перевіряти та їх можуть відхиляти.

В окремому коментарі Федеральний уряд Німеччини на тлі рішення МЗС України обмежити надання консульських послуг чоловікам мобілізаційного віку зазначив, що це не вплине на їхній статус тимчасового захисту.

Нагадаємо, напередодні в МЗС вирішили призупинити консульські послуги українським чоловікам мобілізаційного віку, які перебувають за кордоном.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба пояснив це рішення прийняттям в Україні закону проходження військової служби, мобілізації та військового обліку. При цьому він вважає, що це нечесно, що деякі українці покинули державу під час війни, а потім за кордоном хочуть отримати від неї послуги.

Згодом у МЗС України наголосили, що обмеження на надання окремих послуг є тимчасовими й стосуються виключно чоловіків призовного віку. Більше роз’яснень читайте за цим посиланням.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *