Андрій Салюк: «Недобросовісні львівські забудовники лізуть до Києва із валізами грошей»

|

120 Андрій СалюкВіце-президент Українського комітету ICOMOS, голова ради ЛОО «Українське товариство охорони пам’яток історії та культури», про незаконне будівництво у Львові, хто його погоджує і що з тим робити.

«Ми маємо звернути свою увагу на систему управління в історичних містах. Якщо система управління буде заповнена нормальними чиновниками, а не злодіями і хабарниками, вона буде успішно працювати.

Величезна проблема в системі управління її голова – хто очолював чи очолює міністерство культури. Ми знаємо про цю жахливу ситуацію, коли люди намагаються зробити щось добре, але для цього необхідно їхати у Київ та узгоджувати. І так само із валізами грошей лізуть до Києва недобросовісні забудовники. І цей суб’єктивний фактор настільки потужний, що ці забудовники роблять, що завгодно. Один із юристів знаної у Львові фірми-забудовника, які понищили дуже багато історичних пам’яток у нашому місті, сказав: «Ми маємо законне право узаконити це незаконне будівництво». І, на жаль, ця теза у Львові досі працює.

Якщо хтось думає, що варто передати повноваження органам місцевої влади, то ми маємо приклад коли готель «Швейцарський» за лобіювання місцевої влади просив добудувати їм півтори поверхи. Це був триповерховий будинок кінця 19 століття, а над ним виросло аж п’ять поверхів. Усе з дозволу міської влади і ніхто цього не забороняв. А з дозволу київської влади в проході між вулицею Староєврейською та площею Ринок збудували новий будинок. І одні й інші мають «рильце у пушку». Нам необхідно добре продумати систему та органи управління влади. Але, як відомо, кадри вирішують усе. І якщо люди серйозно ставитимуть питання, аби місто належним чином зберігалося, то процес відбуватиметься по інакшому. Лише від нашої активної позиції залежатиме, чи щось нам вдасться зробити чи ні».

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...