Після тривалого лікування за кордоном 7‑річна Аня Дерека з Київщини повернулася до львівських спеціалістів, які у січні 2023 року стабілізували її стан та готували до транспортування далі на захід. Зараз у Львові дівчинці шліфують післяопікові рубці. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі мерії.
У мить авіакатастрофи гелікоптера з керівництвом МВС на борту у Броварах тато саме заводив Аню до дитячого садочка. Разом із ними тоді постраждала 31 людина. Ще 14 осіб, включно із міністром внутрішніх справ Денисом Монастирським, загинули.
Аня отримала опіки 30% тіла. Найсильніше постраждали обличчя та спина дитини. Спершу її рятували у Броварах та в Київському опіковому центрі. Потім перевезли до Львова, де в лікарін святого Миколая дівчинку готували до подальшого транспортування за кордон.
В Австрії Ані виконали десятки операцій із очищення ран та пересадки шкіри. А через рік вона продовжила лікування вже у США з ініціативи та за організації благодійного фонду «Християнська медична асоціація України». Сьогодні Аня є учасницею їхнього проєкту «Burn Care Alliance», який впроваджує інновації у лікуванні українських пацієнтів з опіками.
«Коли я вперше побачила Аню, знепритомніла. Опіки були повсюди. А зараз лікарі уже повернули симетричність обличчю донечки, закрили рани на тілі. Завдяки шліфуванню зменшуються та стають світлішими рубці», – каже мама Ані Катерина.
У Львові дівчинці вже виконали три процедури зі шліфування післяопікових рубців за допомогою CO2-лазеру – одного з небагатьох в країні. Завдяки цьому дороговартісному апарату у лікарні святого Миколая безкоштовно допомагають таким дітям, як Аня.
Цього та наступного року на дівчинку чекає ще низка процедур із лазерного шліфування та пластичні операції у США.
Нагадаємо, авіатроща, в якій загинуло керівництво МВС, сталась у Броварах 18 січня 2023 року. Тоді гелікоптер, на борту якого перебували високопосадовці, впав біля дитячого садка та житлового будинку. Загинули загалом 14 людей, в тому числі одна дитина.
Версія про диверсію не підтвердилась. В авіакатастрофі обвинувачують п’ятьох працівників ДСНС, які порушили правила безпеки польотів вертольота.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Фото: ЛМР











Наталя Дуляба