Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський закликав Держспецслужбу транспорту та ОВА пришвидшити будівництво фортифікаційних споруд. Про це він 17 грудня заявив на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад.
За словами генерала, будівництво інженерно-фортифікаційних споруд в Україні розподілили на три етапи. Зараз триває робота вже на фінальному етапі, у його межах Збройні Сили вже завершують реалізовувати поставлені завдання, натомість прискоритись потрібно Державній спеціальній службі транспорту.
Водночас пришвишити будівництво фортифікацій варто і сімом областям. Загалом до цього загалом залучена 21 обласна військова адміністрація та підрядні організації.
«Наголосив на потребі ОВА активніше діяти на своєму полі щодо будівництва фортифікацій, особливо ешелонування їх у глибину… Це наш спільний напрямок роботи, і він потребує максимальної консолідації зусиль як для стримування ворожого наступу, так і для захисту української землі, та передусім – для збереження життя кожного українського воїна», – наголосив Олександр Сирський.
Нагадаємо, про необхідність суттєво посилити оборонні споруди військово-політичне керівництво України заговорило ще в листопаді 2023 року.
При цьому йшлося не лише про найгарячіші напрямки фронту, а й про північні і західні області. Фінансування розпочалось якраз наприкінці минулого року й триває дотепер.
На початку березня 2024 року президент Володимир Зеленський заявив, що Україна будує три оборонні смуги довжиною 2000 км. Це, за його словами, є масштабним завданням, але темпи глава держави назвав «хорошими».
Вже в травні цьогоріч Міноборони заявило про закінчення зведення фортифікацій у п’яти областях України, зокрема у Харківській. Але зрештою потім на оборонні споруди на Харківщині додали ще 6 млрд грн.
Станом на квітень було відомо про 38 млрд грн, які України виділила на будівництво фортифікацій.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Наталя Дуляба