Міністри закордонних справ країн «Великої сімки» та трьох ключових країн-союзниць заявили, що вони серйозно стурбовані відправкою північнокорейських військ у росію та працюють над спільною відповіддю на цю ситуацію. Про це йдеться у заяві міністрів, опублікованій на сайті МЗС Японії.
Так, окрім членів «Групи семи», заяву також підписали Південна Корея, Австралія та Нова Зеландія.
Вони висловили «серйозну стурбованість у зв’язку з відправкою військ КНДР до росії, ймовірно, для використання на полі бою проти України».
«Кілька тисяч військових КНДР були відправлені до росії. Пряма підтримка КНДР агресивної війни росії проти України, крім того, що демонструє відчайдушні зусилля росії компенсувати свої втрати, стане небезпечним розширенням конфлікту з серйозними наслідками для миру та безпеки в Європі та Індо-Тихоокеанському регіоні. Це буде ще одним порушенням міжнародного права, включно з основоположними принципами Статуту ООН», – йдеться у заяві.
Міністри «рішуче засуджують» посилення військової співпраці між Північною Кореєю та рф, зокрема закупівлю росією північнокорейських балістичних ракет.
«Ми (міністри, – ред.) підтверджуємо нашу непохитну прихильність підтримці України у її захисті свободи, суверенітету, незалежності та територіальної цілісності. Ми працюємо з нашими міжнародними партнерами над узгодженою відповіддю на цей новий розвиток подій», – додали посадовці.
Як повідомляв Львівський портал, у середині жовтня президент України Володимир Зеленський публічно заявив, що КНДР вже не просто постачає РФ зброю, а й віддає своїх військових на посилення російської армії. Також північнокорейців залучають до роботи на заводах у Росії.
За даними ГУР, росіяни можуть залучити до війни в Україні близько 11 тисяч північнокорейських найманців у листопаді. Згодом Кирило Буданов уточнив, що їх Кремль перекине в Курську область вже наприкінці жовтня.
Відомо, що росіяни сформували «особливий бурятський батальйон» із громадян КНДР. При цьому 18 військовослужбовців із Північної Кореї вже втекли з позицій на кордоні Брянської та Курської областей. Ще одна група у середині жовтня намагалась втекти із розташування у Брянській області (РФ).
Певний час західні партнери України офіційно не підтверджували залучення Росією вояків КНДР. Втім 23 жовтня ці дані таки підтвердили у НАТО, а в Білому домі заявили, що у РФ відправили щонайменше 3000 північнокорейських військових.
Тим часом в українській воєнній розвідці також стверджували, що військових з КНДР звозять на Курщину вантажівками з цивільними номерами.
Західні ЗМІ пишуть, що відповідь НАТО на відправку солдатів КНДР в Росію для участі у війні проти України є обмеженою, однак вона може включати щонайменше два варіанти: посилення підтримки України та розбудову партнерства в Індо-Тихоокеанському регіоні.
Також президент США Джо Байден заявив, що українські сили мають завдати удару по північнокорейських військах, якщо ті перетнуть кордон.
Станом на 1 листопада відомо про близько 8 тисяч північнокорейських військових, яких доставили до Курської області (РФ).
У Центрі протидії дезінформації повідомили про те, що у Курській області перші солдати КНДР вже потрапили під обстріл Сил оборони.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Фото: ілюстративне, Facebook/G7
Олег Дерев'янко