Німеччина і США – не єдині блокувальники запрошення для України до вступу в НАТО. Угорщина, Словаччина, Бельгія, Словенія та Іспанія також чинять опір. Про це повідомляє Українська правда з посиланням на Politico.
Видання пише, що план перемоги президента Володимира Зеленського стикається з проблемою, оскільки базується на отриманні Україною запрошення до вступу в НАТО, а деякі ключові члени альянсу не зацікавлені в тому, щоб це сталося.
«За словами чотирьох американських і натовських чиновників і дипломатів, які на умовах анонімності поділилися останніми внутрішніми дискусіями, Німеччина та США є одними з найбільших держав, які повільно реагують на заклик Зеленського про негайне запрошення до вступу в НАТО», – йдеться у повідомленні.
Politico зазначає, що ключові члени Альянсу стурбовані тим, що можуть бути втягнуті у війну з росією.
В інтерв’ю виданню посол США в НАТО Джуліанна Сміт, яка залишає посаду, підкреслила американську позицію.
«На сьогодні альянс не досяг тієї точки, коли він готовий запропонувати членство або запрошення Україні», – зазначив він.
Німеччина і США – не єдині блокувальники. Угорщина і Словаччина також чинять опір, але вони виходять з іншої відправної точки. Їхні нинішні популістські лідери займають загалом прокремлівську позицію: прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заблокував кошти ЄС на озброєння України й вийшов з програми НАТО з надання летальної допомоги Києву.
У своєму дописі в соціальній мережі Орбан назвав план перемоги Зеленського «більш ніж жахливим».
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо раніше цього місяця попередив, що вступ України до НАТО «стане гарною основою для третьої світової війни», і пообіцяв, що «ніколи не погодиться» на це.
Є й інші країни, які не прагнуть швидко рухатися назустріч Києву, а задовольняються тим, що ховаються в тіні.
«Такі країни, як Бельгія, Словенія чи Іспанія, ховаються за спинами США та Німеччини. Вони не хочуть», – сказав один з чиновників НАТО.
Другий чиновник сказав, що країни «підтримують цю ідею абстрактно, але як тільки вона наблизиться до матеріалізації», вони почнуть виступати проти неї більш публічно.
Втім, офіційні особи, які спілкувалися з Politico, прагнули підкреслити, що ні США, ні Німеччина не виключають можливого вступу України до альянсу.
Як повідомляв Львівський портал, питання вступу України в НАТО є першим пунктом плану перемоги України, який публічно представив Володимир Зеленський.
За словами президента, отримати запрошення до НАТО Україна має зараз, а на повноцінне членство потрібен буде час. Втім така модель, каже Зеленський, посилює не лише Україну, а весь Північноатлантичний альянс.
Крім того, новопризначений генсек НАТО Марк Рюттю заявив, що Україна може стати 33 чи 34 членом Північноатлантичного альянсу, який зараз налічує 32 членів.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Фото: ілюстративне, ОП
Олег Дерев'янко