Довкола призначення нового керівника Львівського палацу виник скандал. Львівська обласна рада призначила тимчасово виконуючого обов’язки директора, знехтувавши думкою колективу, а про оголошення конкурсну наразі навіть і не йдеться. Депутати облради обурюються й називають це підкилимними іграми. Про це повідомляє Львівський портал.
Майже п’ять останніх років Львівський палац мистецтв, який є комунальним закладом Львівської обласної ради, очолював Юрій Візняк. Наприкінці січня посадовець написав заяву на звільнення за власним бажанням і достроково припинив свої повноваження.
З цього приводу 29 січня відбулися збори колективу, під час якого працівники провели таємне голосування, аби визначити, кого зі свого боку рекомендують Львівській облраді на призначення тимчасового виконувача обов’язків директора Львівського палацу мистецтв. Ним обрали Олександра Лабецького. Він повинен був очолювати установу до завершення конкурсу, який мала оголосили Львівська обласна рада. Переможця конкурсу потім ще мали б затвердити депутати на сесії облради.
Однак вже 10 лютого Львівська облрада повідомила не про оголошення конкурсу, а те, що управління майном спільної власності видало наказ, яким призначило в.о. директора Львівського палацу мистецтв – Левка Ваньковича. Таким чином думку колективу щодо тимчасового керівництва до уваги не взяли. Також у ЛОР не згадували, коли збираються оголосити сам конкурс і коли варто чекати його результатів і винесення відповідного рішення на сесію.
Зауважимо, що чинне законодавство передбачає, що конкурс на посаду керівника державного чи комунального закладу культури оголошує орган управління (тут – управління майном спільної власності ЛОР) не пізніше як за два місяці до закінчення контракту чинного очільника або протягом 7 днів із дня дострокового припинення його повноважень. Через дострокове припинення повноважень Юрієм Візняком, цей конкурс вже мав бути оголошений.
Призначення Левка Ваньковича т.в.о. директора Львівського палацу мистецтв збурило не лише колектив, до якого не прислухались, а й самих депутатів обласної ради. Дехто навіть переконаний, що це «підкилимне рішення» на догоду окремих персон, які мають свої інтереси.
«Львівський палац мистецтв є художнім закладом для мистецтва, а не для дерибану чи сумнівних махінацій. Не може собі хтось призначати когось без конкурсів на посаду, без демократичного вибору і ще й проти згоди колективу. А він відкрито проголосував на зборах і свою рекомендацію передав у департамент культури ЛОВА. Аж тут тишком-тишком у великому секреті управління майном спільної власності приходить і нагинає колектив. Відколи відбуваються такі призначення, ще й людини, не відомої у мистецьких колах?», – відреагувала депутатка Львівської облради Соломія Риботицька.
Не згідний із таким кадровим призначенням і депутат Роман Филипів, який вже закликав винести це питання на найближче засідання сесії Львівської облради. Обранець громади вимагає, аби профільні посадовці доповіли про те, яким чином було призначено т.в.о. директора Львівського палацу мистецтв, а також умов відбору.
Відзначимо, що до керівників державних чи комунальних установ існує певна низка вимог. До прикладу, законодавство України передбачає, що очільник закладу культури повинен не просто мати вищу освіту й володіти державною мовою, мати не менше трьох років досвід роботи на керівних посадах, а й мати не менше трьох років стажу у сфері культури. І якщо кандидат не відповідає визначеним вимогам, він не може обійняти цю посаду.
Колектив Львівського палацу мистецтв теж не радіє такому розвитку подій. Люди обурюються, що їхньою думкою знехтували, що у новопризначеного керівника немає досвіду роботи у сфері культури, а вся ця ситуація доводить, що попри війну старі «схеми» влади нікуди не зникають.
Зеновій Филипчук, працівник Народного музею Тараса Шевченка, який підпорядкований Львівському палацу мистецтв, пригадує, що голосування на січневих зборах люди сприйняли як «маленьку перемогу», бо відчули, що таки можуть впливати на процеси у своїй громаді, державі. Однак потім їхню надію зруйнували.
«І от потім у людські очі, сповнені надії, падає гидкий плювок із обласної ради. На здоровий глузд це перекладається так: ми самі – найвища влада і плюємо на Конституцію України, на це бидло, що ходить пішки, отримує крихти, вдягається в секондхенді. Бидло хай собі голосує, а наш апарат тасує і призначає правильні кадри. От ми посиділи в солідній кампашці, випили пристойного віскарика і вирішили поставити свого дружка, щоб далі через нього освоювати державні кошти. А бидло є бидло, його місце в стайні», – резюмував Зеновій Филипчук.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Олена Карп’юк