ОСТАННІ НОВИНИ

Львів нарешті отримав історико-архітектурний опорний план. Що це означає

Наталя Дуляба

|

22 січня Міністерство культури та інформаційної політики України підписало наказ про затвердження історико-архітектурного опорного плану Львова. Відтак місто нарешті отримало важливий стратегічний документ для збереження своїх пам’яток архітектури, а будь-яке будівництво в історичному ареалі тепер обов’язково погоджуватиме Мінкульт. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі Львівської міськради.

Історико-архітектурний опорний план (ІАОП) – це базовий документ містобудівної документації, необхідний, зокрема для опрацювання генерального та детального планів територій.

Цей важливий документ містить інформацію про окремі будинки та інші об’єкти культурної та архітектурної спадщини. На ньому позначено пам’ятки архітектури, історичну забудову, значні історичні містобудівні об’єкти, пам’ятки історії, елементи ландшафту тощо. Разом із історико-містобудівним планом він є основним документом Генерального плану міста.

«Відтепер будь-яке будівництво, реконструкція чи реставрація у межах історичного ареалу також вимагатимуть низки додаткових погоджень проєктної документації у ще однієї інстанції – Мінкульту. Отримати дозвіл на будівельні роботи стане складніше», – пояснила керуюча справами виконавчого комітету Наталія Алєксєєва.

Зазначимо, що про критичну необхідність історико-архітектурного опорного плану роками активно говорять пам’яткоохоронці, адже досі Львівська міська рада без погоджень Мінкульту погоджувала будь-які будівельні роботи в історичному ареалі.

Цей документ необхідний для того, щоб вберегти від руйнування і забудови історичні частини міст. Мінрегіонбуд зобов’язав місцеву владу розробити історико-архітектурний опорний план до 2019 року, але Львів так і не вклався у визначені терміни.

Через це в центрі міста та історичному ареалі щоразу з’являються нові забудови, хоча Мінкульт проти будівництва будь-яких об’єктів, якщо немає історико-архітектурного опорного плану.

Зрештою сама розробка Історико-архітектурного опорного плану у Львові зайняла роки, а потім – ще декілька років зайняв увесь процес його погодження, адже у Мінкульт мерія цей документ скерувала наприкінці 2021 року.

«Окрім бюрократичних моментів, у 2022 році відбулися законодавчі зміни щодо вимог оформлення опорних планів. Усе це ще більше затримало і до того непростий процес погодження. Втім нелегкий шлях таки вдалося подолати і після багаторічних очікувань Львів таки має історико-архітектурний опорний план», – додають у департаменті містобудування Львівської міськради.

Тепер погоджений згідно з усіма вимогами чинного законодавства весь опорний план завантажать в електронну будівельну систему. Частину, яка охоплює місцеві пам’ятки, додали туди ще торік.

Нагадаємо, Львівська міська рада лише наприкінці 2021 року затвердила межі історичного історичного ареалу Львова. І ці межі, і Історико-архітектурний опорний план у комплексі покликані вберегти пам’ятки архітектури від руйнування, перебудов та самовільних будівельних робіт в історичній частині міста.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *