ОСТАННІ НОВИНИ

На Львівщині знесли ще два радянські пам’ятники

Наталя Дуляба

|

Червоноградський район позбувся ще двох пам’ятників, встановлених у радянські часи. Про це Львівському порталу повідомили у громадській ініціативі «Декомунізація Львівщини».

Обидва пам’ятники демонтували на території Сокальської громади. Перший знаходився у селі Лучиці. Монумент радянського солдата з жінкою стояв відразу біля школи.

Другий монумент, радянська жінка-робітниця, досі стояла у селі Тартаків. Від «декомунізації» її не врятувала навіть намальована вишиванка.

Загалом у Сокальській громаді демонтажу підлягають ще кілька пам’ятників радянської доби, а загалом на Львівщині – ще близько двох десятків.

Нагадаємо, загалом на Львівщині досі стояли більше двох сотень радянських пам’ятників, стел і пам’ятних таблиць, які ще не декомунізували. У Львівській обласній військовій адміністрації зараз знову запрацювала робоча група, яка вирішує подальшу долю таких об’єктів.

Усі пам’ятники, монументи й інші скульптури планують демонтувати та зробити музейними експонатами до кінця 2023 року.

Щодо братських могил солдатів радянської армії, де справді є захоронення, то в таких випадках проводять ексгумацію і перепоховання.

Активна декомунізація й «пам’ятникопад» на Львівщині з новою силою розпочався у середині лютого 2023 року. Станом на кінець листопада демонтувати треба ще близько двох десятків таких об’єктів.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Фото: Facebook Декомунізація Львівщини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *