ОСТАННІ НОВИНИ

Садовий не вважає високими зарплати у Львівській міськраді

Наталя Дуляба

|

Міський голова Львова Андрій Садовий стверджує, що зарплата у Львівській міській раді є нижчою від ринкової, тому чимало працівників зараз звільняються. Про це він сказав в інтерв’ю Zaxid.net 25 вересня.

«У нас дуже багато людей звільняються сьогодні з міської ради, тому що вони не можуть мати належну заробітну платню. Зараз є багато різних організацій, в тому числі фірм, які стоять в черзі за працівниками міської ради. І якщо ви думаєте, що міська рада може працювати без людей, то це неможливо. Той самий соціальний захист, та ж робота із прийому громадян – все це не може сьогодні робити робот, це мають робити прості люди. І це мають робити кваліфіковані люди. Заробітна платня сьогодні в міській раді є нижча, ніж середня по ринку», – зауважив мер.

За його словами, спеціаліст мерії зараз зроблять 15-20 тисяч грн, що не є великою платнею. Сам міський голова, його заступники отримують 50 тисяч грн. При цьому Садовий навпаки виступає за високі зарплати, адже чим більшою є платня посадовця, тим меншим, на його думку, є ризик корупційних зловживань.

«Є й є інший чинник: можна платити дуже маленьку зарплату і закривати очі на корупцію, щоби там заробляли… Бо низька заробітна платня у владі – це велика корупція… Людина, яка працює на державу і підписує контракти на мільйони гривень, має мати гідну заробітну платню. Якщо цього не буде, тоді буде корупція», – наголосив мер Львова.

Нагадаємо, з початком повномасштабного вторгнення РФ в Україні скасували обов’язкове декларування доходів посадовців, а сам реєстр закрили з міркувань безпеки. Тому свої статки за 2021 і 2022 роки чиновники могли показувати антикорупційним органам лише добровільно, при цьому громадськість доступу до декларацій не мала.

Втім на 19 місяці війни Верховна Рада нарешті відновила обов’язкове е-декларування для чиновників, а згодом під тиском громадськості була змушена відкрити доступ до реєстру. Відтак найближчим часом суттєво пожвавиться подача декларацій за 2021 і 2022 роки, із якими можна буде ознайомитись усім охочим.

Додамо, що остання повноцінна декларувальна кампанія в Україні пройшла за 2020 рік. Вже тоді мільйонний заробіток у Львівській міськраді отримала заступниця мера, ще кілька заступників впритул наблизились до семизначної суми свого річного доходу. Навіть сам Андрій Садовий мав значно скромніший дохід у порівнянні з ними. Детальніше читайте у матеріалі На заробітки в Ратушу.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *