ОСТАННІ НОВИНИ

Синод єпископів УГКЦ зустрівся із Папою, щоб донести розчарування українців

Андрій Котенський

|

Синод єпископів Української греко-католицької церкви у Ватикані провів зустріч із головою Католицької церкви. На зустрічі із Папою Франциском, українські єпископи повідомили про біль, страждання та деякі розчарування українського народу.

В УГКЦ повідомляють, що з ініціативи Папи Франциска Приватна аудієнція єпископів Синоду УГКЦ розпочалася на годину швидше, «щоб мати можливість довше поспілкуватися з українськими єпископами».

За словами глави УГКЦ Блаженнішого Святослава, «ця зустріч була часом взаємного слухання та нагодою для відвертого і щирого діалогу».

«У розмові зі Святішим Отцем ми висловили все, що наші вірні в Україні та всьому світі доручили нам йому донести… Що певні висловлювання і жести Святого Престолу та Папи є болючими та важко сприймаються українським народом, який у ці хвилини стікає кров’ю в боротьбі за свою гідність і незалежність», – повідомив Блаженніший Святослав.

Українські єпископи також зауважили, що непорозуміння, які виникали між Україною та Ватиканом від початку повномасштабної війни, російська пропаганда використовує для оправдання та підтримки вбивчої ідеології «русского міра», тому «вірні нашої Церкви чутливі до кожного слова Папи, як вселенського голосу правди та справедливості.

Визнаючи невідповідність власних слів і порівнянь, звернених до російської молоді, Святіший Отець пояснив: «Повертаючись із Монголії, під час розмови з журналістами я сказав, що справжнім болем є, коли культурна спадщина якогось народу проходить «дистиляцію» та піддається маніпуляціям з боку певної державної влади, внаслідок чого перетворюється на ідеологію, яка нищить і вбиває. Великою трагедією є те, коли така ідеологія вривається в Церкву і підміняє собою Христове Євангеліє».

Франциск теж визнав, що «окремим болем українського народу є той факт, що ви сумніваєтеся, з ким Папа. Я хочу запевнити вас у моїй солідарності з вами та постійній молитовній близькості. Я є з українським народом».

Як особливий жест і символ близькості до українського народу Папа Франциск показав ікону Богородиці.

«Цю ікону подарував мені Блаженніший Святослав, коли був молодим єпископом в Аргентині. Перед нею я щодня молюся за Україну», – сказав Папа.

Водночас українські єпископи також подякували Папі Францискові за постійну підтримку України на міжнародному рівні, його гуманітарні акції, особисті зусилля для звільнення полонених, миротворчу місію спеціального папського посланця кардинала Маттео Дзупі тощо.

Синодальні отці попросили главу Католицької церкви продовжувати зусилля для звільнення військовополонених, зокрема нагадали про священників-редемптористів – о. Івана Левицького й о. Богдана Галету – котрі досі перебувають у російському полоні.

На завершення аудієнції від імені єпископів Синоду УГКЦ Блаженніший Святослав подарував Папі деякі особисті речі полонених священників-редемптористів: місійний хрест, молитовник і вервицю. «Ці речі, Ваша Святосте, свідчать про страждання нашої Церкви разом зі своїм народом серед лихоліття війни, спричиненої російською агресією. Як неоцінений скарб ми передаємо їх у Ваші руки з надією, що незабаром в Україні настане справедливий мир». Глава УГКЦ теж подарував Його Святості ікону Ісуса Христа, врятовану зі спаленого росіянами храму в с. Червоне Запорізької області.

Як відомо, упродовж 3–13 вересня у Римі (Італія) відбувається Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви. На цю зустріч зберуться єпископи УГКЦ з усього світу. До нього долучаються наші Єпископи із США, Канади, Бразилії, Аргентини, Австралії та країн Західної і Центральної Європи.

Синод Єпископів становлять найвищий законодавчий, адміністративний, душпастирський та судовий орган в Українській Греко-Католицькій Церкві.

Головною темою цьогорічного Синоду Єпископів УГКЦ, зважаючи на виклик жорстокої та божевільної російської війни проти України, обрано «Душпастирський супровід постраждалих від війни».

Нагадаємо, що нещодавно Україну збурило відеозвернення Папи до російської католицької молоді, де молодих росіян закликали не забувати імперську спадщину.

У МЗС України відреагували на виступ Папи та висловили жаль у зв’язку з тим, що Папа Римський Франциск поширює ідеї, якими Кремль виправдовує вбивства українців.

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав заявив, що очікує пояснення ситуації від Папи Римського Франциска через великодержавні ідеї, які він озвучив на зустрічі з російською молоддю.

Варто також нагадати, що лише у листопаді 2022 року Папа Римський Фрациск назвав українців народом-мучеником через російську агресію і визнав, що Росія напала на Україну.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *