На Львівщині триває активна декомунізація. Цього разу пам’ятник радянському солдату демонтували неподалік Стрия. Про це Львівському порталу повідомили у громадській ініціативі «Декомунізація Львівщини».
Йдеться про село Бережниця, яке входить у Стрийську громаду. Тут досі стояв пам’ятник армії СРСР, втім за рішенням місцевої влади його 24 травня знесли.
Зазначимо, напередодні демонтували ще один радянський пам’ятник у Стрийському районі, він знаходився у селі Вільхівці.
Нагадаємо, загалом на Львівщині досі стояли майже дві сотні радянських пам’ятників, стел і пам’ятних таблиць, які ще не декомунізували. У Львівській обласній військовій адміністрації зараз знову запрацювала робоча група, яка вирішує подальшу долю таких об’єктів.
Усі пам’ятники, монументи й інші скульптури планують демонтувати та зробити музейними експонатами до кінця 2023 року.
Щодо братських могил солдатів радянської армії, де справді є захоронення, триває обговорення. Втім громада на Червоноградщині, до прикладу, вже вирішила знести монумент, зведений у 1969 році, а останки військових під ним перепоховати.
Активна декомунізація й «пам’ятникопад» на Львівщині з новою силою розпочався у середині лютого 2023 року. Дотепер на території області знесли вже більше 40 радянських пам’ятників.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Фото: Декомунізація Львівщини
Наталя Дуляба