ОСТАННІ НОВИНИ

За межею бідності опинились більше 7 мільйонів українців, – Світовий банк

Наталя Дуляба

|

За даними Світового банку рівень бідності в Україні у 2022 році зріс із 5,5% до 24,2%, відтак за межею бідності опинились 7,1 мільйона людей. Про це пише Економічна правда з посиланням на The Guardian.

В Україні різко подорожчали їжа, паливо та послуги, при чому деякі з них – на 50%.

«Враховуючи, що безробіття неофіційно становить 36%, а інфляція досягла 26,6% наприкінці 2022 року, в майбутньому все більше українців можуть опинитися за межею бідності», – попередив регіональний директор установи зі Східної Європи Аруп Банерджі.

Що стосується рівня бідності, то великий розрив фіксують між містами й селами. Найбільш відчутними наслідки зубожіння є саме в сільській місцевості.

Економістка Олена Білан розповіла, що ситуація могла б бути ще гіршою, якби Україна не отримувала великий пакет фінансової підтримки з боку міжнародної спільноти.

«Ми спостерігаємо падіння ВВП на 30% переважно тому, що Україна експортує 80% своїх товарів через порти, до яких вона більше не має доступу. У нас була інфляція у 26% – знову ж таки, що могло бути й гірше – але зарплати людей також залишилися незмінними, а валюта знецінилася стосовно долара на 20%», – розповіла вона журналістам.

Білан додала, що найбільш проблемним у цій ситуації залишається працевлаштування.

Як повідомляв Львівський портал, Національний банк попереджав, що через війну безробіття в Україні торік мало сягнути майже 30%, а реальні зарплати – знизитись на 25%.

Восени 2022 року Світовий банк говорив, що рівень бідності в Україні виріс удесятеро. Якщо до війни у бідності жило трохи більше 2% населення, то до кінця 2023 року цей відсоток може вирости навіть до 55%.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *