ОСТАННІ НОВИНИ

Південна Корея вперше заявила про можливість надання Україні зброї, – ЗМІ

Наталя Дуляба

|

Південна Корея може розширити свою підтримку України і вийти за межі гуманітарної та економічної допомоги, якщо Україна зазнає великомасштабного нападу на цивільне населення. Про це заявив президент країни Юн Сук Йоль, якого цитує Reuters.

«Якщо виникне ситуація, з якою міжнародне співтовариство не може миритися, наприклад, будь-який широкомасштабний напад на цивільне населення, масове вбивство або серйозне порушення законів війни, нам може бути важко наполягати лише на гуманітарній або фінансовій підтримці», – сказав президент Південної Кореї.

Із такою заявою Юн Сук Йоль вийшов Юн Сук Йоль напередодні свого офіційного візиту до США, який відбудеться наступного тижня.

Як зауважує видання, це вперше, коли коли Сеул висловив готовність надати Україні зброю більш ніж через рік після того, як виключив можливість надання летальної допомоги.

Південна Корея, ключовий союзник США і великий виробник артилерійських боєприпасів, досі намагалася уникати протистояння з Росією через її компанії, що працюють в країні, а також через вплив Москви на Північну Корею. Хоча тиск на Сеул щодо постачання зброї з боку західних країн зростає.

«Я вважаю, що не буде жодних обмежень щодо підтримки захисту і відновлення країни, яка зазнала незаконного вторгнення як за міжнародним, так і за внутрішнім правом, – сказав Юн. – Однак враховуючи наші відносини зі сторонами, що беруть участь у війні, і розвиток подій на полі бою, ми будемо вживати найбільш адекватних заходів».

Разом із тим Юн Сук Йоль додав, що його уряд вивчає, як допомогти захистити і відбудувати Україну за зразком того, як Південна Корея отримувала міжнародну допомогу під час Корейської війни 1950-1953 років.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *