Міжнародний кримінальний суд заявив, що погрози заступника голови Радбезу РФ Дмитра Медведєва – це спроба перешкодити зусиллям з притягнення до відповідальності за порушенні міжнародних прав. Про це пише Українська правда.
«Головування Асамблеї держав-учасниць Римського статуту звертає увагу на погрози на адресу Міжнародного кримінального суду, а також на заходи, оголошені проти його прокурора та суддів, причетних до видачі ордерів на арешт в ситуації в Україні. Головування Асамблеї висловлює жаль з приводу цих спроб перешкодити міжнародним зусиллям, спрямованим на забезпечення відповідальності за дії, які заборонені загальним міжнародним правом», – йдеться у заяві.
Також зазначається, що суд, його обрані посадові особи та персонал користуються твердою підтримкою Асамблеї держав-учасниць Римського статуту.
«Ми підтверджуємо повну довіру до Суду як незалежної та неупередженої судової інституції і знову заявляємо про нашу рішучу прихильність підтримувати і захищати принципи і цінності, закріплені в Римському статуті, і зберігати його цілісність, незважаючи на будь-які загрози», – заявили в Асамблеї.
У заяві також наголошується, що МКС втілює колективне зобов’язання боротися з безкарністю за найтяжчі міжнародні злочини.
«Як остання інстанція, Суд доповнює національні юрисдикції. Ми закликаємо всі держави поважати його судову та прокурорську незалежність», – йдеться у заяві.
Як повідомлялося раніше, Дмитро Медведєв пригрозив ракетним ударом по Міжнародному кримінальному суду в Гаазі, який видав ордер на арешт російського диктатора Володимира Путіна через злочинну депортацією українських дітей на Росію.
Нагадаємо, що Міжнародний кримінальний суд в Гаазі видав ордер на арешт президента РФ Владіміра Путіна як підозрюваного у незаконній депортації дітей з України.
Тепер у разі приїзду Путіна до країни, що визнає юрисдикцію МКС, його арештують.
До слова Римський статут МКС підписали і ратифікували 123 держави світу:
Афганістан, Албанія, Андорра, Антигуа і Барбуда, Аргентина, Австралія, Австрія, Бангладеш, Барбадос, Бельгія, Беліз, Бенін, Болівія, Боснія і Герцеговина, Ботсвана, Бразилія, Болгарія, Буркіна-Фасо, Кабо-Верде, Камбоджа, Канада, ЦАР, Чад, Чилі, Колумбія, Коморські Острови, Конго, Острови Кука, Коста-Ріка, Кот-д’Івуар, Хорватія, Кіпр, Чеська Республіка, Демократична Республіка Конго, Данія, Джібуті, Домініка, Домініканська Республіка, Еквадор, Сальвадор, Естонія, Фіджі , Фінляндія, Франція, Габон, Гамбія, Грузія, Німеччина, Гана, Греція, Гренада, Гватемала, Екваторіальна Гвінея, Гайана, Гондурас, Угорщина, Ісландія, Ірландія, Італія, Японія, Йорданія, Кенія, Кірібаті, Латвія, Лесото, Ліберія, Ліхтенштейн, Литва, Люксембург, Мадагаскар, Малаві, Мальдіви, Малі, Мальта, Маршаллові Острови, Маврикій, Мексика, Монголія, Чорногорія, Намібія, Науру, Нідерланди, Нова Зеландія, Нігер, Нігерія, Північна Македонія, Норвегія, Панама, Парагвай, Перу, Польща, Португалія, Республіка Корея, Республіка Молдова, Румунія, Сент-Кітс і Невіс, Сент-Люсія, Сент-Вінсент і Гренадини, Самоа, Сан-Марино, Сенегал, Сербія, Сейшельські Острови, Сьєрра-Леоне, Словаччина, Словенія, ПАР, Іспанія, Держава Палестина, Сурінам, Швеція, Швейцарія, Таджикистан, Східний Тимор, Тринідад і Тобаго, Туніс, Уганда, Велика Британія, Об’єднана Республіка Танзанія, Уругвай, Вануату, Венесуела, Замбія.
Україна також підписала визнання Римського статуту, але наразі до кінця не ратифікувала цю угоду.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Анастасія Диняк