ОСТАННІ НОВИНИ

Шмигаль заявив про виконання всіх рекомендацій Єврокомісії. Шабунін каже, це не так

Андрій Котенський

|

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час позачергового засідання уряду 6 березня, на якому директором Національного антикорупційного бюро було призначено Семена Кривоноса, заявив, що Україна вже виконала всі сім рекомендацій Єврокомісії, наданих при отриманні статусу кандидата. Глава Центру протидії корупції Віталій Шабунін у коментарі LIGA.net заявив, що це не відповідає дійсності, адже не виконано одну з вимог щодо Конституційного суду.

«З призначенням директора НАБУ ми можемо сказати, що Україна виконала сім рекомендацій ЄС, які були визначені при отримані статусу кандидата. Це демонструє нашу цілеспрямованість у питанні євроінтеграції і наше прагнення вже цього року перейти до початку перемовин про вступ до ЄС», – наголосив керівник уряду.

Шабунін не погодився з твердженням Шмигаля про виконання всіх рекомендацій ЄС: «Одна з вимог щодо КСУ не виконана. Вона вимагає голосування по закону, яким формується конкурсна комісія з обрання суддів КСУ у відповідності до висновку Венеційської комісії. Проголосований закон не відповідає висновку Венеційської комісії, про що у Єврокомісї прямо заявили».

Шабунін наголосив, що з цього приводу є «купа» офіційних заяв Єврокомісії, тому, на його думку, прем’єр видає бажане за дійсне.

«Це ніби казати «мед», але від того в роті не стає солодше. Є формальні вимоги. Безвідносно, що говорить прем’єр або не говорить. Ми не виконали всі вимоги і не рухаємося далі», – наголосив глава ЦПК.

  • Реформа КСУ – один із семи євроінтеграційних кроків, які Україна у червні отримала разом зі статусом кандидата в ЄС.
  • 13 грудня Рада ухвалила закон про КСУ, в якому КГЕ складається з шести членів: трьох за квотою влади, трьох – за квотою міжнародних партнерів. Це створює ризики для незалежності КСУ, заявили правозахисники.
  • 19 грудня Венеційська комісія рекомендувала додати до КГЕ сьомого експерта за міжнародною квотою. Проте президент Зеленський підписав ухвалений Радою закон, де експертів у КГЕ – шість.
  • В Єврокомісії вважають, що додатковий член має бути за міжнародною квотою для запобігання «патової ситуації» в ухваленні рішень.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *