ОСТАННІ НОВИНИ

У Львові створюють будинок підтриманого проживання для людей з інвалідністю

Ольга Денисяка

|

Центр «Джерело» створює у Львові на вулиці Пасічній міський будинок підтриманого проживання для дорослих осіб з інвалідністю, які втратили батьків чи опікунів, або прагнуть проживати окремо від них. Адже саме такий будинок – гідна альтернатива психоневрологічним диспансерам і геріатричним центрам. Про це Львівському порталу повідомили в пресслужбі Львівської міської ради.

«Уже видно основу під пандус для доступності будівлі, замінили більшу частину вікон, здійснили укріплення фундаменту, ведуться внутрішні роботи з укріплення стін та готуємо ліфтові шахти, і навіть уже є основи для великих вікон, що вестимуть на терасу. Ця частина робіт виконана за фінансової підтримки родини Михайла та Петри Зачкевичів та друзів з Німеччини і Caritas international», – зазначають у «Джерелі».

Загалом виконано понад 30% робіт.

Будинок підтриманого проживання – це простір, обладнаний для проживання 20 дорослих з інвалідністю та асистентів, які допомагатимуть їм у побуті. Приміщення складається з цоколя та двох поверхів, і там заплановано облаштувати  кімнати, кухню, їдальню, санвузли та ліфт. Також заплановано додатково збудувати інклюзивний громадський простір для спільних активностей людей з інвалідністю та мешканців, проведення денних майстерок з арт-терапії, спільних кінопереглядів та воркшопів.

Будинок підтриманого проживання – один із переможців проєктів Громадського бюджету, які реалізовували у 2021 році: за проєкт віддали свої голоси понад 4,6 тисяч осіб.

Нагадаємо, виконавчий комітет Львівської міськради погодив реконструкцію 3-поверхової будівлі на вул. Пасічній, 39 під будинок підтриманого проживання людей з інвалідністю. Установою опікуватиметься навчально-реабілітаційний центр «Джерело».

Довідково:

Підтримане проживання – це спільне проживання невеликої групи дорослих з інвалідністю у спеціальному будинку під опікою асистентів (найманих працівників). Вони постійно перебувають поруч зі своїми підопічними, допомагають у побуті (приготувати їжу, прибирати, виконати гігієнічні процедури тощо), а також із пересуванням по місту (до місця роботи, навчання, до родини тощо). Водночас кожен мешканець будинку має достатню свободу і все, що може, робить самотужки. Це дуже важливо, адже дозволяє людям з інвалідність відчути контроль над власним життям, бути соціалізованими, працювати й навіть допомагати іншим.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *