У Львові та в населених пунктах Львівської громади взялися перевіряти укриття у школах, адже новий навчальний рік з 1 вересня має розпочатись уже в очному форматі. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі Львівської міськради.
Аби перевірити укриття в усіх 127 школах Львівської громади, у мерії створили три робочі групи. До їхнього складу увійшли представники управління надзвичайних ситуацій, управління освіти, районних адміністрацій та самі директори шкіл.
Завершити перевірки мають найближчими днями. Після цього стане відомо, укриття в яких школах потрібно довести до належного стану, а також скільки на це потрібно коштів. Заплановано, що на виправлення недоліків в освітян буде близько двох місяців.
Водночас у мерії наголосили: випадки, коли в окремих школах серед батьків починають збирати гроші на дообладнання укриттів, є протиправними і їх обов’язково будуть розслідувати. Про побори у школах просять сповіщати на Гарячу лінію міста за номером 15-80.
«Що стосується окремих повідомлень про те, що в якихось школах серед батьків збирають кошти на такі ремонтні роботи, то там будуть проведені службові розслідування. На рівні міста таких доручень керівникам закладів освіти не давали, тож такі збори коштів є суворо забороненими. Нагадуємо, батьки можуть здійснювати добровільні пожертви на офіційні благодійні рахунки шкіл, витрати з яких здійснюють максимально прозоро на потреби навчальних закладів», – наголосив керівник департаменту гуманітарної політики Львівської міськради Євген Бойко.
Нагадаємо, школи не лише Львова, а й всієї Львівщини готуються повернутися до очного навчання з 1 вересня. Для цього підвали мають бути належним чином обладнані під укриття.
У Міносвіти вже заявили, що новий навчальний рік офлайн зможуть почати ті освітні заклади, укриття яких відповідатимуть вимогам ДСНС. Водночас дітей, батьки яких боятимуться відпускати в школу, виш чи профтех, обіцяють не відраховувати.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Наталя Дуляба