ОСТАННІ НОВИНИ

Львів збирається облаштувати комунальне стрільбище. Деталі

Наталя Дуляба

|

Львівська міська рада планує створити власний стрілецький полігон, аби проводити там навчання та збори територіальної оборони. Попередня локація, яку розглядають, – територія біля Грибовицького сміттєзвалища. Про це повідомляє Львівський портал.

На сесії 17 лютого Львівська міська рада ухвалила програму підготовки до національного спротиву на 2022-2024 роки. З-поміж заходів документ передбачає створення у 2022 році комунального навчально-методичного центру, де можна було б проводити вишколи для населення, збори підрозділів тероборони та добровольчих формувань.

Відомо, що такий центр має містити блокпост, казарму, спортмістечко, макет міської будови, смугу перешкод, ділянку на 100 метрів для пристрілки, стенд для тарілок тощо.

У мерії вже визначили попередню локацію – нове стрільбище можуть облаштувати відразу біля Грибовицького сміттєзвалища, який проходить рекультивацію. Втім це не є остаточне місцерозташування, найближчим часом посадовці разом із експертами будуть розглядати й інші варіанти.

Так, депутати цікавились, чи не простіше модернізувати вже існуючі у Львові стрільбища, зокрема зруйнований пожежею комплекс СКА, стрілецький стенд на вул. Єрошенка та інші стрілецькі клуби.

Зі свого боку мер Львова Андрій Садовий погодився, що ця думка слушна, і запевнив, що місто надасть цим закладам фінансову допомогу. Втім на його думку, Львову потрібно вибудовувати потужнішу територіальну оборону, а для цього варто подбати про розширення інфраструктури для навчань і зборів.

«У Міноборони вирішили інвестувати у СКА серйозні кошти, щоб комплекс серйозно перебудувати і привести до належного стану. На стрільбище на вул. Єрошенка я виїжджав, спілкувався з людьми, які там займаються. Безперечно, ми зобов’язані їм допомогти, адже облрада виділяє на рік лише 900 тисяч гривень, цього є недостатньо. Ми будемо допомагати і їм, і іншим організаціям такого роду, наприклад, клуб «Практика», клуб «Карабін» – унікальний стрілецький полігон у Кам’янка-Бузькому районі, який зробили хлопці з нашої вісімдесятки, що повернулися з війни. Але якщо ми хочемо перемагати, то територіальну оборону маємо вибудовувати сильнішу, аніж є у Швейцарії чи Ізраїлі, де кожен громадянин вміє володіти зброєю. Тому нам треба зробити не один, два чи три такі полігони, а більше. Тож запускаємо роботу, паралельно опрацьовуємо наступні ділянки. Наразі бюджетні кошти не тратимо, а коли вже все опрацюємо, будемо бачити ситуацію і спільно приймемо рішення», – прокоментував Андрій Садовий.

Відтак під комунальне стрільбище біля Грибовицького полігону запланували 25 га землі: 20 га – в урочищі «Нива» на території села Великі Грибовичі, ще 5 га – на вул. Жовківській у селі Малехів. Вся ця територія не є наданою у власність чи користування, тож у подальшому її мають перевести до земель рекреації, а також транспорту й промисловості.

Натисніть на зображення для збільшення

Так виглядають вибрані земельні ділянки вживу

Під час сесії депутати дозволили ЛКП «Спортресурс» зайнятися всіма необхідними земельними процедурами та розробити проєкт землеустрою щодо відведення згаданих ділянок, а також напрацювати відповідний детальний план території у Великих Грибовичах. «За» проголосували 52 депутати.

Додамо, що прийнята ухвала є наразі першим кроком для належного оформлення землі. Про рішення, яким Львівська міська рада визначає саме це місце для облаштування нового стрілецького стрільбища, поки не йдеться.

Також у Ратуші ще не озвучували, скільки потрібно коштів на таке стрільбище.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Фото: ЛМР, інформаційний портал депутатів ЛМР

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *