Від початку 2021 року у Львівській області госпіталізували 34 особи з діагнозом укус змії, з них – 9 дітей. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі Львівської облдержадміністрації.
Як зазначив директор департаменту з питань цивільного захисту ЛОДА Ігор Туз, найбільше випадків зафіксовано у Стрийському районі.
«У Стрийському районі – 18 випадків, у Самбірському районі – 8, решта –Сколівський та Турківський райони», – сказав Ігор Туз.
Завідувач анестезіолого-реанімаційного відділення №1 Львівської обласної клінічної лікарні Олег Півень розповів, що потрібно робити при укусі змії.
«Насамперед потрібно зберігати спокій та якомога менше рухатись. Місце укусу необхідно звільнити від одягу, взуття та прикрас, знерухомити та прикласти стерильну пов’язку з антисептиком. В такій ситуації потерпілому варто спожити велику кількість води і при наявності випити протиалергічні препарати. При можливості, до ураженої ділянки тіла потрібно прикласти лід. Обов’язково звернутися до медичного закладу», – наголосив Олег Півень.
До слова, на Львівщині поширена небезпечна отруйна змія – гадюка звичайна, а найчастіше її можна зустріти в Карпатах.
Зазначимо, що Львівщина зазвичай є лідером серед регіонів, де люди найбільше страждають від укусів змій.
Місцями проживання гадюки є узлісся, лісові галявини, лісосмуги, порослі чагарником яри і балки, степові схили з чагарниками. У сонячний день вона полюбляє вигріватися на стежці, на пнях. Тому зі змією можна зустрітися під час відпочинку на природі, походу в ліс, на сінокосі та навіть під час роботи на присадибній ділянці.
Детальніше про те, як не стати жертвою змій, читайте у матеріалі Львівського порталу: «Обережно, змії! Все, що потрібно знати, аби не стати жертвою плазунів».
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Дарина Романишин