ОСТАННІ НОВИНИ

Держаудитслужба виявила у двох райадміністраціях Львова порушень на 49 млн. У мерії відреагували

Вероніка Рой

|

Держаудитслужба провела перевірку Сихівської та Галицької районних адміністрацій, під час яких виявила виявила фінансові порушення на 49,3 млн грн. Натомість у міськраді Львова ці зауваження називають безпідставними.

На сайті Держаудитслужби йдеться, що аудитори провели планові ревізії фінансово-господарської діяльності Сихівської РА та Галицька РА Львівської міської ради і виявили фінансових порушень на суму 49,3 млн грн. З яких 24,1 млн грн – у Сихівській РА та 25,2 млн грн – у Галицькій РА. Ревізії проводилася: у Сихівської РА з 01.01.2017 по 31.12.2020 та Галицької РА – з 01.01.2018 по 28.02.2021.

Зокрема, серед іншого аудитори називають порушенням те, що Сихівська РА виплатила 11,9 млн грн та Галицька РА – 10,5 млн грн за чергування спеціальної техніки для зимового утримання вулиць. Хоча, як стверджують у Держаудитслужбі, машини простоювали в гаражах в очікуванні на погіршення погодних умов для подальшого механізованого прибирання території.

Крім цього, аудитори кажуть, що протягом ревізійного періоду райадміністрації неодноразово поповнювали коштами статутні капітали комунальних підприємств. На думку фахівців, зазначені кошти мали бути спрямовані на придбання основного: машин та обладнання.

«Натомість комунальні підприємства витратили отримане на погашення поточних зобов’язань (виплату зарплати та премій працівникам, охорону приміщень, поточний ремонт житлового фонду, вивіз сміття, повірку лічильників тощо). Отже, Сихівська РА зайво витратила 7,6 млн грн та Галицька РА – 10,8 млн грн», – мовиться у повідомленні.

Також, за даними аудиторів, нарахування і виплата матеріальної допомоги на оздоровлення посадовим особам адміністрацій проводилися в розмірі середньої зарплати, а не посадового окладу. Як наслідок, зайво витрачено 1,9 млн грн Сихівською та 1,5 млн грн – Галицькою РА.

Крім цього Держаудитслужба заявляє, що Галицька РА витратила 0,7 млн грн на оплату за посипання вулиць протиожеледними матеріалами за температури вище нуля.

Також порушення виявили і в облаштуванні Галицькою РА «сухого» фонтану на проспекті Свободи. Аудитори кажуть, що райадміністрація переплатила 0,5 млн грн.

Держаудитслужба передала матеріали ревізій до слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області.

5 серпня міськрада Львова відреагувала на результати перевірок Сихівської та Галицької районних адміністрацій. Зокрема, у повідомленні міськраді йдеться, що Держаудитслужба вимагає, аби двірники повернули премії. Проте у пресрелізі аудиторів вимоги щодо повернення премії двірників немає.

Також у мерії назвали абсурдними зауваження аудиторів про витрати на прибирання міста взимку та посипання вулиць піскосумішшю. Всі ці зауваження Сихівська та Галицька районні адміністрації оскаржують в судах.

«Наші районні адміністрації через абсолютно безпідставні зауваження аудиторів, замість поточної роботи і забезпечення якісних послуг мешканцям, займаються оскарженнями у судах. Виявляється, фахівці Держаудитслужби мають зауваження до того, що районні адміністрації посипали взимку вулиці піскосумішшю, а двірникам, які у рік пандемії працювали з подвійним навантаженням, виплатили додаткові премії. Аудитори вимагають, аби двірники повернули ці премії. Переконаний, всі ці зауваження наші юристи розіб’ють в суді. Для міста забезпечення безпеки та порядку – пріоритетне завдання», – прокоментував директор департаменту житлового господарства та інфраструктури Олександр Одинець.

Нагадаємо, торік навесні двірникам у Львові виплатили по 5000 грн допомоги за роботу у посиленому режимі під час COVID-19. Наприкінці 2020 року двірникам Львова дали 13 зарплату. Тоді на премії для двірників Львів витратив 17 млн грн.

Також цьогоріч взимку двірникам, які працювали у посиленому режимі через тривалі снігопади у Львові, міськрада виплатила премії.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *