ОСТАННІ НОВИНИ

На вулиці Захарієвича відреставрували старовинні двері-віяло

Дарина Романишин

|

У житловому будинку на вул. Захарієвича, 2 відреставрували дерев’яні двері-віяло. Про це Львівському порталу повідомили у Бюро спадщини.

Особливість дверей у тому, що вони можуть відкриватися в обидва боки, саме звідси й назва – «віяло».

«Двері були у незадовільному стані. Вони були скручені, через що їх довелося повністю розбирати і збирати заново. Дубова коробка була погано закріплена у стіні, що негативно впливало на відкривання дверей. Тому мешканці користувалися, в основному, тільки правою частиною дверей. В процесі ремонту були відрегульовані автентичні завіси та міцно закріплена дверна коробка», – розповів майстер-реставратор Андрій Пулик.

Загальна вартість реставраційних робіт – 38 080 грн. З цієї суми місто оплатило 26 656  грн, внесок мешканців – 11 424 грн.

Нагадаємо, протягом 2020 року у Львові відреставрували понад 40 дверей в будинках, які розташовані в історичній частині міста. Задля відновлення старовинних брам Львівська міська рада ще у 2018-му започаткувала спеціальну програму, у межах якої, власне, й виділяє 70% коштів на необхідні роботи. Інші 30% мають оплатити місцеві мешканці.

У 2019 році до співфінансування у мерії додали програму реставрації вікон, у 2020-му – програму реставрації історичних балконів.

А з 2021 року у Львові почала діяти програма, у межах якої місто дає кошти на відновлення сходових кліток, холів, вітражів та декоративних елементів на фасадах історичних житлових будинків.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *