ОСТАННІ НОВИНИ

З 2021 року мерія співфінансуватиме реставрацію не лише історичних будинків Львова

Ольга Денисяка

|

З наступного року місто допомагатиме відновлювати мешканцям не лише історичні брами та вікна, а й сходові клітки, світлові ліхтарі, холи, вітражі та декоративні елементи на головних фасадах житлових будинків. Також реставруватимуть цінні елементи фасадів тих будинків, які не є пам’ятками архітектури. Місто повертатиме 90% від всіх виконаних робіт і лише 10% становитиме доплата мешканців. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі ЛКП «Бюро спадщини».

 

Програма діятиме на території історичного ареалу Львова і від попередніх програм співфінансування відрізнятиметься тим, що у її межах можна буде відреставрувати і цінні елементи фасадів тих будинків, які не є пам’ятками архітектури. Йдеться про елементи житлових будинків, старших за 80 років.

Співфінансування відбуватиметься за гроші ОСББ та гроші міського бюджету Львова. Участь у програмі зможуть взяти тільки представники ОСББ. Прийом заявок розпочнеться після затвердження програми на сесії Львівської міської ради.

«Ми зрозуміли, що у таких програмах із ОСББ набагато легше співпрацювати, адже ми матимемо не багато квартир, а одного партнера, який усі проблеми узгоджує з мешканцями», – пояснює начальниця управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко.

Заявку на участь подає ОСББ на ім’я начальника управління охорони історичного середовища через Центр надання адміністративних послуг за формою, яку оприлюднять управління охорони історичного середовища та Бюро спадщини, після затвердження Програми депутатами на сесії міської ради .

«Ключовим є те, що при подачі заявки учасник програми долучає копію протоколу загальних зборів ОСББ щодо участі в програмі та з визначеним видом та обсягом робіт, а також дефектний акт з кошторисом де визначена вартість робіт. Ми це вимагаємо для того щоб ОСББ при подачі заявки мали розуміння про орієнтовну вартість виконання робіт. А ми, маючи заявку від ОСББ, розуміли скільки грошей ми повинні забронювати у бюджеті для проведення таких робіт», – розповідає директор ЛКП «Бюро спадщини» Павло Богайчик.

Оплачувати всі виконані роботи буде ОСББ, після чого місто поверне 90% витрачених грошей. Наразі триває обговорення проєкту програми, адже остаточний варіант програми буде затверджений за тиждень. Пропозиції та запитання можна залишати на Facebook-сторінці Управління охорони історичного середовища під постом – презентацією програми.

Зазначимо, що з 2018 року у Львові діє програма співфінансування реставрації дверей та брам, а минулого року почала діяти також програма реставрації вікон.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *