ОСТАННІ НОВИНИ

Біля Стрийського парку ведуть незаконне будівництво

Ольга Денисяка

|

На вулиці Парковій, 9, що є впритул до Стрийського парку, проводять самочинні будівельні роботи. Через це міська інспекція ДАБК звернулась до прокуратури та Державної архітектурно-будівельної інспекції України з вимогою припинити всі роботи та повернули об’єкт до попереднього стану. Про це у Facebook повідомив Заступник мера Львова з містобудування Любомир Зубач, передає Львівський портал.

Посадовець заявляє, що на вулиці Парковій, 9 розташована пам’ятка архітектури місцевого значення і відразу поруч із нею ведуться незаконні будівельні роботи. Виконком не давав дозволу на це будівництво і в Реєстрі будівельної діяльності також немає жодних дозвільних документів.

«На Парковій тривають активні будівельні роботи. Я би сказав навіть, що не лише активні, а й масштабні. Утім, як з’ясувала наша міська інспекція ДАБК, жодних дозволів на такі роботи ніхто не видавав:  містобудівних умов та обмежень на проектування будь-яких будівельних робіт виконком ЛМР не затверджував; у Реєстрі будівельної діяльності дозвільних документів теж жодних», – написав Любомир Зубач.

За його словами, через те, що будинок за цією адресою є пам’яткою архітектури місцевого значення, міська інспекція не має повноважень покарати власників цього будинку, оскільки це компетенція ДАБІ України. Тому інспекція звернулась до прокуратури та Державної архітектурно-будівельної інспекції України.

«Заплющувати очі таку самодіяльність ми не збираємось. Саме тому вже скеровано листи в Галицьку окружну прокуратуру Львова та Державну архітектурно-будівельну інспекцію України. Вимагаємо вжити всіх заходів, щоб було припинено будівельні роботи та повернули об’єкт до попереднього стану», – заявив посадовець.

Нагадаємо, у 2020 році мешканці будинку на вул. Парковій, 9 отримали дозвіл на проведення протиаварійних робіт через загрозу зсуву сусідньої вілли на вул. Уласа Самчука, 6.

Львівський портал повідомляв, що в 2019 році в будинку №6 на вул. Уласа Самчука, що є пам’яткою архітектури, розпочали будувати готель.

Через те, що частину пам’ятки архітектури почали демонтовувати, небайдужі львів’яни вже створили електронну петицію до міської ради з вимогою зупитини такі роботи, які, на їхню думку, не відповідають нормам реставрацію, і зберегти історичну віллу на вул. Уласа Самчука.

Віллу на вул. Уласа Самчука, 6 збудували ще у 1896 році за проектом архітектора Емануеля Яримовича. Вона належала нафтовому промисловцю та піонеру тенісу у Львові Едмунду Каролю Лозинському. На стіні будинку дотепер зберігся герб колишнього власника «Доленґа».

У 1950-х роках тут діяв дитячий садочок, а донедавна це приміщення використовували як корпус Львівської комерційної академії.

Двоповерховий будинок №6 на вул. Уласа Самчука відомий також як вілла «Любич», він є пам’яткою архітектури місцевого значення. Відразу поруч із ним – один із входів у Стрийський парк.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Фото: Facebook/Любомир Зубач

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.