Ситуація з коронавірусною інфекцією на Львівщині є й надалі досить складною. Лише протягом минулої п’ятниці, 2 квітня, область побила два антирекорди: за числом госпіталізацій і за кількістю викликів «швидких». Та, попри це, введений локдаун все ж показує перші результати, хоча про стабілізацію ситуації з COVID на Львівщини говорити ще зарано. Про це під час брифінгу у вівторок, 6 квітня, повідомив директор департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис, передає Львівський портал.
За його словами, введений на Львівщині карантин показує перші результаті та все ж область досі має високі показники захворюваності.
«Зараз Львівщина все ще на високих показниках, але вони коливаються у певних межах. Чи є результат від локдауну? Однозначно є. Якщо ми говоримо про динаміку госпіталізації, то ще у середині березня, лише протягом одного тижня, кількість людей у стаціонарах збільшилася на понад 700 людей. Зараз це число трішки зменшилося», – зазначив головний медик Львівщині.
Він зауважив, що зараз в області почали значно більше тестувати на коронавірус. Це дозволяє виявляти людей, що переносять інфекцію безсимптомно. На думку Ореста Чемериса, це може допомогти у стабілізації ситуації з COVID в області.
«Те, що у нас багато виявляють хворих, ми повинні розуміти, що у нас і багато тестують. Цієї цифри не потрібно боятися. Це є в більшості позитив. Пояснюю чому. У день, коли ми виявили понад 1600 хворих на коронавірус, було проведено майже 4 тисячі тестувань. Тобто чим більше ми тестуємо, тим більше ми виявляємо хворих. Крім цього, коли ми виявляємо людей, що переносять інфекцію безсимптомно, то можемо їх скерувати на самоізоляцію. Потрібно багато тестувати, аби досягти стабілізації ситуації в області. Хоча про стабілізацію говорити ще рано…», – пояснює посадовець.
Як повідомив Орест Чемерис, в області досі достатньо велика кількість викликів «швидких». Зараз це число коливається в межах від 140 до 170 за добу.
« В п’ятницю у нас було два антирекорди: по кількості госпіталізованих і по викликах «швидких». Якщо проаналізувати ситуацію останніх семи днів, то погіршення є, але воно не є таким явним, як було до введення посиленого карантину. Тому локдаун, звичайно, свою позитивну роль відіграє. Він є вкрай необхідним. І дотримуватися правил карантину важливо, як ніколи. Тому що цей новий штам, що зараз циркулює, більш контигіозним і ймовірність захворіти є набагато вищою. Особливо це стосується молодих людей, які раніше були безсимптомними чи менше уражалися. Зараз саме молоді люди важче хворіють на COVID», – каже він.
Водночас він зауважив, показник летальності на Львівщині трішки знизився.
«Якщо говорити про показник летальності, то на Львівщині він навпаки знизився з 2,9 до 2,55. Це можна пояснити тим, що на Львівщині є достатня кількість ліжок. Кожен пацієнт, що потрапляє в стаціонар, має можливість адекватної респіраторної підтримки, що є надзвичайно важливо. На сьогодні саме вчасна киснева підтримка при поступленні пацієнта лікарню дає хороші результати», – додав Орест Чемерис.
Нагадаємо, на Львівщині коронавірусну інфекцію лабораторно підтвердили у 111 108 осіб. За минулу добу виявили 1 105 нових хворих, ще 18 людей померли.
Через спалах Covid-19 Львів пішов на карантин із 19 березня. Він триватиме до 12 квітня. Нещодавно міська комісія ТЕБ і НС ще більше посилила карантин, ввівши обмеження у роботу громадського транспорту, дитячих садочків, а за порушення у Львові закрили низку закладів.
На території Львівської області карантин ввели з 23 березня до 6 квітня.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
Вероніка Рой