ОСТАННІ НОВИНИ

Більшість будинків престарілих в Україні працюють нелегально, – Мінрегіон

Ольга Денисяка

|

В Україні триває перевірка будинків для людей похилого віку, будинків-інтернатів і центрів для алко- та наркозалежних. Станом на 2 лютого перевірили вже 538 будинків для літніх людей, з них 335 – відсутні у Реєстрі надавачів соціальних послуг, тобто є нелегальними. Про це у Facebook повідомила пресслужба Міністерства розвитку громад та територій, передає Львівський портал.

 

У повідомленні йдеться, що станом на 2 лютого вже перевірили 1205 соціальних об’єктів: будинків для осіб похилого віку, будинків-інтернатів для осіб з інвалідністю, центри для алко- та наркозалежних. У десятках з них виявлено порушення у реєстраційних документах та дотриманні протипожежних норм.

«335 з 538 перевірених на даний момент будинків для літніх людей не включені до Реєстру надавачів соціальних послуг. Членами комісії доручено відповідальним органам продовжити перевірки і доповісти про їх остаточні результати 9 лютого», – зазначають у Мінрегіоні.

 

Як писав Львівський портал, перевірити всі приватні будинки, які надають соціальні послуги з проживанням, в Україні вирішили після трагічного випадку, який нещодавно стався у харківському будинку престарілих. Тут під час пожежі загинули 15 людей, 9 осіб вдалось врятувати.

Відтак Кабмін на позачерговому засіданні доручив перевірити приватні будинки престарілих у кожній області України. Курувати цей процес мають голови облдержадміністрацій.

У кожній області, й на Львівщині зокрема, мають перевірити законність роботи приватних будинків для літніх людей, а також умови, у яких там проживають люди. Особливу увагу звернуть й на дотримання протипожежних норм.

Нагадаємо, пожежа у харківському будинку престарілих «Золотий час» спалахнула 21 січня. За попередньою версією правоохоронців, вона сталася через необережне поводження з електронагрівальними приладами.

Згодом стало відомо, що цей пансіонат не існує в жодному реєстрі і працював без дозволів.

Поліція затримала власника двоповерхового будинку, який здавав його під пансіонат, орендаря та його дружину – директорку приватного підприємства, яка фактично керувала закладом.

Додамо, що 23 січня в Україні оголосили днем жалоби за загиблими у харківському пансіонаті.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *