ОСТАННІ НОВИНИ

У парку «700-річчя Львова» вперше використали кавову гущу для боротьби з ожеледицею

Вероніка Рой

|

У парку «700-річчя Львова», в рамках пілотного проєкту, вперше використали кавову гущу для боротьби із ожеледицею. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі Львівської міськради.

 

Ініціативу боротьби з ожеледицею за допомогою кавової гущі запропонувала радниця міського голови Львова Ірина Оршак. Вона зазначає, що кавова гуща після використання має абразивні властивості і не лише не шкодить зеленим насадженням, а й може бути їм корисною та не потребує збору після використання.

Реклама партнерів

«Про цю ідею я прочитала у соціальних мережах. У Facebook одна громадська організація Києва написала, що в країнах Скандинавії та Європи таким чином борються із ожеледицею у парках. Я подумала: чому б так не зробити у нас, адже Львів вважається кавовою столицею України. Львів’яни люблять пити каву, є велика мережа кав’ярень, тому виникла ідея спробувати цей метод у нашому місті», – зазначила Ірина Оршак.

Вона зауважила, що кавовою гущею не посипатимуть дороги чи внутрішньоквартальні доріжки біля житлових будинків

«Йдеться поки саме про парки. Найперше – кавова гуща має абразивні властивості і естетичніше виглядатиме у парку, бо тут природне середовище, і сировина темного кольору на снігу буде виглядати органічніше у парках. Крім того, кавова гуща має корисні властивості – покращує якість ґрунту, позитивно впливає на зелені насадження та не впливає негативно на лапки домашніх улюбленців. Зараз пробуємо підсипати доріжку парку «700-річчя Львова». Подивимось, як це спрацює. Коли буде гарна погода, то подивимось, чи буде топитися крига. Вона топиться за рахунок того, що ресурс є темним і, вбираючи сонячні промені, розщеплює лід», – повідомила Ірина Оршак.

В рамках першого експерименту пілотного проєкту, у парку «700-річчя Львова» посипали близько 200 метрів доріжок.

«Сьогодні ми провели перший експеримент пілотного проекту щодо використання кавової гущі для боротьби з ожеледицею у парках міста. Це корисно тим, що кавова гуща є екологічно безпечною і, відповідно, на відміну від піскосуміші та інших реагентів, вона не пошкоджує газони та кореневу систему дерев. Каву, яку ми використовували, забрали в Копальні кави, також долучилась Арома кава.

Кавова гуща, яку ми забираємо, є тільки з апаратів і, відповідно, у ній є трішки вологи. Для того, щоб вона давала результат та був відповідний ефект, її необхідно добре підсушити, а вже тоді використовувати для посипання», – додав директор ЛКП «Зелений Львів» Володимир Данилюк.

Фото: ЛМР

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...