У Львові у будинку на вулиці Поповича, 8 за кошти міста та мешканців відреставрували старовинну браму. Про це інформує Бюро спадщини.
Окрім комплексу робіт над дверима, було відновлено втрачену красу вітражного засклення.
«Більшість внутрішніх дверей в історичних будинках Львова виготовлені з хвойних порід дерев, це «м’яке» дерево. Так звані «двері-ковбойки» мають систему відкривання, яка дозволяє відкриватися як всередину, так і назовні, – через цю особливість дверні полотна були сильно понищені і деформовані», – розповів реставратор Павло Войтович.
В процесі робіт, майстри-реставратори старались повторити стару технологію фарбування, яка залишилась на автентичних вікнах цього будинку.
«Збереглось дві частинки автентичного кольорового скла, ще декілька ми знайшли по під’їду зібравши це в певну комбінацію. Задля безпеки ми встановили вставку з прозорого скла, щоб мешканці мали змогу побачити чи не стоїть хтось навпроти», – поділився реставратор.
Браму відновили завдяки програми співфінансування з мешканцями.
«Загальна вартість реставрації – понад 45 000 грн з яких місто оплатило майже 31 600 грн, а іншу частину – мешканці. До слова, це вже не перший відреставрований об’єкт в цьому під’їзді, раніше в межах програми співфінансування, тут було відновлено зовнішню браму. Також за власної ініціативи мешканці будинку відреставрували двері в двір та на балкон цього будинку. Це чудовий приклад збереження спадщини львів’янами», – розповів директор ЛКП «Бюро спадщини» Павло Богайчик.
Зазначимо, цього року місто планує відреставрувати щонайменше 40 дверей в будинках, які розташовані в історичній частині міста. Усі роботи проводять відомі місцеві реставратори по дереву та металу. При реставрації брам 70% вартості робіт оплачуються із міського бюджету, 30% – сплачують мешканці.
Зазначимо, взимку минулого року у Львові також почала діяти програма співфінансування між містом і мешканцями на реставрацію вікон у будинках, які належать до культурної спадщини міста. А з 2020 року мерія ввела програму реставрації ще й історичних балконів. Детальніше про це читайте за цим посиланням.
Нагадаємо, Львівський портал побував на екскурсії відреставрованими брамами Львова. З ТОП-локаціями зі старовинними брамами Львова можна ознайомитися тут.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Фото: Бюро спадщини
Вероніка Рой