ОСТАННІ НОВИНИ

ЄС дозволив відкрити кордони для окремих категорій українців

Вероніка Рой

|

Рада Євросоюзу у вівторок, 30 червня, затвердила рішення, яким дозволила країнам-членам з 1 липня відкрити в’їзд для окремих категорій українців. Про це повідомляє «Європейська правда».

 

Зазначимо, за рішенням, ухваленим Радою ЄС у вівторок, зберігається загальна заборона на некритичні поїздки мешканців України до Євросоюзу. Проте з 1 липня все ж з’явиться можливість перетину кордону для окремих категорій українських громадян, а також громадян інших третіх країн.

Держави-члени ЄС мають право відкривати в’їзд для наступних категорій:

Реклама партнерів
  • тих, хто подорожує з метою навчання;
  • моряків, що прямують на корабель;
  • громадян, які подорожують через територію ЄС транзитом;
  • висококваліфікованих працівників третіх країн, якщо їхня зайнятість необхідна з економічної точки зору і робота не може бути відкладена або виконана за кордоном.

Також зберігається дозвіл на в’їзд для тих категорій мешканців України, які досі підпадали під винятки, зокрема, членів родин громадян ЄС, тих, хто має посвідку на проживання у ЄС або аналогічний документ; сезонних працівників; дипломатів тощо

Додамо, що Рада ЄС у вівторок погодила зняття коронавірусних обмежень на несуттєві поїздки в ЄС для жителів низки країн з 1 липня. України у цьому списку немає.

Згідно з рішенням, з 1 липня держави-члени Євросоюзу повинні почати скасування обмежень на поїздки на зовнішніх кордонах для резидентів наступних третіх країн: Алжир, Австралія, Канада, Грузія, Японія, Чорногорія, Марокко, Нова Зеландія, Руанда, Сербія, Південна Корея, Таїланд, Туніс, Уругвай та Китай. У випадку останнього – за умови взаємного скасування обмежень.

Обмеження скасовуються не для громадян зазначених держав, а за місцем проживання, відтак українці, які живуть у цих державах, зможуть потрапити до Євросоюзу з метою несуттєвих поїздок, наприклад туризму.

Раніше Львівський портал повідомляв, що за три роки дії безвізового режиму, з 11 червня 2017 року, українці здійснили майже 49 мільйонів поїздок до країн Шенгенської зони.

Через пандемію коронавірусу міністри внутрішніх справ країн-членів Європейського Союзу ухвалили рішення про заборону на в’їзд іноземців до ЄС щонайменше до липня.

Як відкривали безвізовий режим на кордоні з Європою читайте тут.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...