ОСТАННІ НОВИНИ

Уряд продовжив карантин в Україні

Вероніка Рой

|

Кабінет міністрів продовжив до 11 травня карантин в Україні у зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції. Відповідне рішення було прийнято у середу, 22 квітня, на засіданні уряду.

 

Як пояснив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, при ухваленні рішення уряд спирався на моделювання аналітиків НАН України та дані МОЗ, які свідчать, що пік захворюваності може настати на початку травня. Водночас він запевнив, що у Кабміну «є чіткий план виходу з карантину». Він складається з 5 етапів.

«Стартову точку цього плану ми називаємо «День К». Для його початку є дві умови. По-перше, якщо протягом 10 днів відсоток виявлених випадків захворювання у країні не змінюється або коливається в межах 5%. По-друге, лікарні заповнені пацієнтами з COVID-19 менш ніж на 50%.За нашими розрахунками, «День К» має настати 12 травня. Також у нас є важливі завдання до цього часу, над якими ми працюємо: поступово збільшуємо кількість тестувань, покращуємо забезпечення лікарень та медиків, запроваджуємо систему Е-контролю за самоізоляцією як альтернативу обсервації та розроблюємо нові соціальні стандарти. Це насамперед носіння засобів індивідуального захисту, дотримання соціальної дистанції та постійна дезінфекція», – зазначив Денис Шмигаль.

Очільник уряду зазначив, що Україна неодмінно повернеться до звичного ритму життя.

«Але загроза, на жаль, найближчим часом не зникне. І ми разом з усім світом маємо навчитися жити за нових умов», – повідомив Денис Шмигаль.

Як писав Львівський портал, через поширення коронавірусу в Україні запровадили карантин ще з 12 березня. Він мав завершитись 3 квітня. Згодом уряд продовжив карантин ще на три тижні – до 24 квітня. Втім у Міністерстві охорони здоров’я вже повідомили, що пропонуватимуть продовження карантину до 12 травня.

Нагадаємо, за порушення карантину передбачено штраф від 17 000 до 170  000 грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *