ОСТАННІ НОВИНИ

Кабмін вніс зміни до карантинних обмежень

Соломія Головіна

|

На своєму засіданні Кабмін 8 квітня вніс зміни до карантинних обмежень. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на своєму Telegram-каналі.

 

«На засіданні Уряду підтримали внесення змін до постанови про запобігання поширення COVID-19. Уточнили перелік об’єктів, які можуть працювати під час карантину та категорії громадян 60 років і більше, які не підлягають самоізоляції», – зазначив він.

Яким об’єктам уряд дозволив працювати:

  • поштова та кур’єрська діяльність,
  • будівельні роботи,
  • зі збирання та заготівлі відходів,
  • заклади торгівлі будівельними матеріалами,
  • хімчистки.

Також затверджений порядок обов’язкової госпіталізації осіб, які здійснюють перетин державного кордону, до обсерваторів (самоізоляторів).

А місцевим органам влади надано право здійснювати видатки на проживання осіб в обсерваторах за рахунок коштів місцевих бюджетів (зокрема резервного фонду цих бюджетів).

Окрім цього Кабмін перелічив категорії людей, що старші 60 років, які не потребують самоізоляції:

– державні службовці, депутати всіх рівнів, міські голови, судді та інші особи , на яких поширюється дія закону «Про запобігання корупції»;

– військовослужбовці та працівники ЗСУ, інших законних військових формувань та правоохоронних органів;

– особи, які здійснюють заходи, пов’язані з недопущенням поширення Covid-19;

– особи, які забезпечують діяльність підприємств, установ та організацій, які:

  • провадять діяльність та надають послуги в галузях енергетики, хімічної промисловості, транспорту, інформаційно-комунікаційних технологій, електронних комунікацій, у банківському та фінансовому секторах, оборонної промисловості;
  • надають послуги у сферах життєзабезпечення населення, зокрема у сферах централізованого водопостачання, водовідведення, постачання електричної енергії і газу, виробництва продуктів харчування, сільського господарства, охорони здоров’я;
  • є комунальними, аварійними та рятувальними службами, службами екстреної допомоги населенню;
  • включені до переліку підприємств, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави;
  • є об’єктами потенційно небезпечних технологій і виробництв.

Через поширення коронавірусу в Україні запровадили карантин ще з 12 березня. Він мав завершитись 3 квітня. Однак уряд продовжив карантин ще на три тижні – до 24 квітня.

Із 6 квітня в Україні посилили карантинні обмеженні. Так, людям віком 60+ заборонили виходити на вулицю. Йти надвір більш ніж двом особам та ще й без документів теж не можна. Детальніше про посилені заходи під час карантину читайте за цим посиланням.

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...