ОСТАННІ НОВИНИ

Львівська галерея мистецтв помістить двір під скляний купол

Наталя Дуляба

|

Сесія Львівської міськради затвердила детальний план території у районі вул. М. Коперника, вул. В. Стефаника, вул. П. Чайковського, вул. Ф. Ліста. Він передбачає розширення приміщень Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького, реставрацію занедбаного сусіднього будинку на вул. Стефаника, а також накриття внутрішнього двору музею скляною конструкцією. «За» відповідну ухвалу сьогодні, 26 грудня, проголосували 38 депутатів, передає кореспондент Львівського порталу.

 

Затверджений детальний план території (ДПТ) охоплює ділянку площею 4,8 га, яка розташована у самому центрі Львова, в межах території, занесеної до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Безпосередні планувальні рішення передбачили на земельну ділянку площею 0,115 га, де знаходиться внутрішній двір національної галереї мистецтв. Поруч також – Львівський палац мистецтв і занедбаний житловий будинок.

«В цілому стан навколишнього середовища на території проектування (на вищезгаданій ділянці, – ред.) можна характеризувати як незадовільний: відсутній благоустрій, наявність будівельного сміття у внутрішньому дворі, житловий будинок – руїна. Проте більшість території, галереї Львівської національної галереї та Палацу мистецтв, є у доброму технічному стані», – йдеться у проєкті ДПТ.

Згідно з генпланом Львова територія, яку охоплює детальний план, належить до громадської забудови. Тож його розробники наголошують, що «запропонована під будівництво ділянка не суперечить її цільовому призначенню».

Відтак згадану ділянку площею 0,115 га хочуть використати для продовження будівлі галереї мистецтв. Зокрема, прилеглий житловий будинок збираються відреставрувати і приєднати для потреб музею, а весь внутрішній двір галереї, де зараз також ростуть дерева, накрити скляною конструкцією.

«Цей детальний план території передбачає реставраційну роботу у внутрішньому дворі галереї мистецтв. Пропозиція полягає у тому, щоб засклити його, облаштувати зимовий сад, де можна додатково розмістити експозиційні площі, а підвальне приміщення під цим подвір’ям використовувати як фондосховище. Такий шлях обрали багато музеїв Європи, коли накривали свої внутрішні подвір’я. Зокрема, таким шляхом пішов Лувр», – розповідав розробник ДТП і архітектор Роман Андрусишин.

(Натисніть на зображення для збільшення)

Яка саме фірма проводитиме реставрацію будинку і добудовуватиме скляне накриття, наразі невідомо. Втім керівництво національної галереї мистецтв запевняло, що всі роботи проводитимуть лише з дозволу Міністерства культури.

Додамо також, що у межах розробленого детального плану на відкритій території внутрішніх дворів збираються прокласти дощову каналізацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *