ОСТАННІ НОВИНИ

У Львівській опері презентували рояль всесвітньо відомого бренду класу люкс «Steinway & Sons»

Соломія Головіна

|

У Львівській національній опері 7 грудня відбувся концерт-презентація роялю Steinway & Sons. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі театру.

 

Новий рояль Театр придбав за підтримки Міністерства культури, молоді і спорту України для виконання концертів камерної музики у Дзеркальній залі. Перший концерт-презентацію роялю довірили відомому українському піаністу, артисту компанії Steinway & Sons Станіславові Христенку.

Реклама партнерів

Американська фірма Steinway & Sons, заснована у 1853 році емігрантом з Німеччини Генрі Стейнвеєм (справжнє ім’я – Генріх Штайнвег), вважається одним із найбільш відомих виробників роялів у світі. Роялі та фортепіано фірми Steinway & Sons обирали кращі світові музиканти минулого і сучасності – Ф. Ліст, Р. Вагнер, І. Стравінський, С. Рахманінов, В. Горовиць, Дж. Гершвін, С. Кусевицький, Г. Гульд, М. Полліні, Д. Баренбойм та ін.

«Будь-який музичний театр, а тим більше – оперний театр, має за мету мати такий професійний інструмент під назвою Steinway. Відверто кажучи, це моя 5-ти річна мрія, адже коли я працював художнім керівником театру, я бачив цей зал саме як музичний салон», – відзначив генеральний директор – художній керівник театру Василь Вовкун на концерті-презентації нового роялю у Дзеркальній залі Львівської національної опери.

«Ми отримали грант від Міністерства культури і купили нову арфу, 4 роялі, і в тому числі – Steinway. Я вдячний долі, Міністерству культури, Олегу Репецькому і компанії «Комора», за те, що ми дожили до цього прекрасного дня, коли сьогодні цей інструмент оживе у музиці під руками фантастичного маестро Станіслава Христенка», – зазначив він.

Своєю чергою Олег Репецький, директор компанії «Комора» (офіційного дистриб’ютора Steinway & Sons в Україні) зауважив: «Це справді подія! Адже присутність такого інструмента долучає будь-який заклад культури до світового процесу».

Компанія Steinway & Sons співпрацює з кращими музикантами світу, які мають за честь бути артистами цієї компанії. Одним із таких артистів є український піаніст Станіслав Христенко. На концерті у Дзеркальній залі Львівської опери у його виконанні на новенькому роялі прозвучали віртуозні фортепіанні композиції світової класики – Фантазія Р. Шумана, Угорська рапсодія №2 Ф. Ліста та Чотири балади Ф. Шопена.

Концерт-презентацію роялю відвідало чимало відомих піаністів, композиторів та митців. Зокрема, композитор Юрій Ланюк, піаністи Оксана Рапіта і Йожеф Ермінь наголошували, що присутність такого чудового інструменту у Дзеркальній залі підносить престижність цього концертного майданчика, адже наявність роялю Steinway & Sons дає можливість запросити найвідоміших музикантів світу.

Довідка:

Соліст концерту – український піаніст Станіслав Христенко народився в Харкові та розпочав свою концертну діяльність у віці 11 років із сольного концерту у Харківській філармонії. З того моменту він виступав у найкращих залах на п’яти континентах, зокрема, у Карнегі Холлі, Віденському Концертхаузі, Palais de Beaux-Arts у Брюсселі, а також з оркестрами у Великому залі Берлінської філармонії, Северанс Холі у Клівленді, City Hall Гонконгу. Його виступи та записи отримали схвальні відгуки у численних музичних виданнях світу. Станіслав співпрацює з компаніями звукозапису з США, Великої Британії, Німеччини та Гонконгу. Він також є лауреатом більше 20-ти престижних міжнародних конкурсів.

Станіслав Христенко вже більше десяти років мешкає в США, однак продовжує мистецькі проекти в Україні – є артистичним директором та співзасновником міжнародного музичного фестивалю KharkivMusicFest, художнім керівником Фестивального оркестру KharkivMusicFest, а також засновником та диригентом Камерного оркестру Nova Sinfonietta у Харкові.

Фото: Львівська опера

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.