ОСТАННІ НОВИНИ

Двоє львівських художників отримали міжнародні премії в Італії

Ольга Денисяка

|

Роботи художників Володимира Богуславського та Сергія Гая відзначили в Італії Спеціальною міжнародною премією ім. Лоренцо Медічі. Митців нагородили під час 12 Флорентійської Бієнале, яка відбувалася з 18 по 27 жовтня. Про це Львівському порталу повідомили організатори проекту.

 

Володимир Богуславський увійшов до п’ятірки найкращих живописців заходу, а Сергій Гай отримав Спеціальну президентську відзнаку.

Реклама партнерів

Бієнале у Флоренції (Італія) – одна з найбільш масштабних арт-подій у Європі, учасниками якої цього року стали майже шістсот митців із понад 70 країн світу. Серед них свої роботи представили українці Володимир Богуславський (Львів), Сергій Гай (Львів), Микола Журавель (Київ), Ольга Кузюра (Львів) та Денис Струк (Львів).

Кожен із учасників був претендентом на Спеціальну премію імені Лоренцо Медічі. Загалом почесне журі конкурсу відзначило 76 митців у дванадцяти номінаціях.

Для художників участь у такому заході – це можливість показати міжнародній спільноті свої роботи та представити власну країну. Адже виставка не передбачає продажу творів.

«Бієнале – це не лише виставка, це потужний нетворкінг, де розпочинаються нові проекти. За ці десять днів художники змогли налагодити зв’язки та домовитися про майбутню співпрацю. Зокрема, вдалося напрацювати нові контакти з кураторами з Австрії, галереями Китаю, Гватемали, Катару та багатьма іншими. Тож чекаємо нових проектів та можливостей популяризувати українське сучасне мистецтво,» – каже координаторка проекту та співзасновниця ST∙H Gallery Катерина Гай.

Довідково:

Володимир Богуславський – працює із кольором, шукаючи у мінімальних засобах найбільшої виразності. Художник використовує технології старих майстрів, тому для робіт власноруч створює темперу. Завжди перебуває у творчому пошуку та вдається до експериментів. Створив цілу серію робіт у синіх тонах, таким чином майстер досліджував цей колір у різних інтерпретаціях. Учасник багатьох міжнародних виставок. Роботи художника зберігаються у збірках відомих музеїв України.

Сергій Гай – майстер чітких ліній та загадкових сюжетів. На Бієнале можна побачити його абстрактних, але майстерно прописаних персонажів. Живописець використовує авторську техніку, поєднуючи олійні та акрилові фарби, що надає кольорам напівпрозорості. Говорить, що надає перевагу живопису, у якому присутність художника – мінімальна. Тож беручись за нову роботу, ніколи не знає, яким буде результат. Входить до сотні кращих художників України згідно з виданням «100 імен. Сучасне мистецтво України періоду Незалежності».

Фото: організатори

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.