ОСТАННІ НОВИНИ

Верховній Раді пропонують запровадити штрафи за цькування на роботі

Вероніка Рой

|

У Верховній Раді зареєстровано законопроект №10118 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії мобінгу». Його метою та завданням є захист учасників трудових відносин від різних форм мобінгу і встановлення адміністративної відповідальності за такі дії. Про це повідомляється на сайті парламенту, передає Укрінформ.

 

Законопроектом пропонується визначити мобінг як психологічне, фізичне, економічне насильство, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно працівника, з метою приниження його людської гідності, створення стосовно нього напруженої, ворожої атмосфери та примушування до зміни місця роботи.

Кодекс України про адміністративні правопорушення пропонується доповнити статтею, про те, що мобінг тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста (від 850 грн до 1700 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (НМДГ) або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

Реклама партнерів

За цькування, вчинене групою осіб, або якщо воно призвело до шкоди здоров’ю, а також за цькування працівників власником підприємства, чи уповноваженою ним особою пропонується встановити штраф у розмірі від ста до двохсот НМДГ (3400 грн) або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

Також автори законопроекту пропонують передбачити покарання за неповідомлення власником про випадки мобінгу до Національної поліції.

Нагадаємо, 18 грудня 2018 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)».

Раніше Львівський портал писав про проблему булінгу, детальніше про це читайте у нашому матеріалі «Стоп, булінг! Чи допоможуть штрафи побороти цькування у школі?».

Довідка

Мобінг — систематичне цькування, психологічний терор, форми зниження авторитета, форма психологічного тиску у вигляді цькування співробітника у колективі, зазвичай з метою його звільнення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.